3 powody, dla których depilacja laserowa to prawdopodobnie najlepsza forma usuwania niechcianego owłosienia

Depilacja laserowaZmieniające się standardy piękna, wygoda, czy też chęć poprawy własnego samopoczucia to powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na usuwanie uporczywego owłosienia. I chociaż tradycyjne metody wciąż cieszą się największym powodzeniem, to takie zabiegi jak depilacja laserowa każdego dnia zyskują na popularności. Poniżej dowiecie się dlaczego!

Skuteczność i trwałość efektów

Pokrywa włosowa naszego ciała ma to do siebie, że doskonale radzi sobie z próbami jej usunięcia. Problem ten dotyczy przede wszystkim sytuacji, w których decydujemy się na ingerencję w część owłosienia widoczną ponad powierzchnią skóry. Najczęściej dokonujemy tego z użyciem maszynki do golenia lub depilatora. Takiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne cechują się jednak niedostateczną skutecznością, która z dłuższej perspektywy czasu może być męcząca.

Inaczej wygląda powyższa kwestia w przypadku depilacji laserowej. Tego rodzaju metoda usuwania owłosienia działa bezpośrednio na cebulki włosów, całkowicie je niszcząc. Dzięki temu nowe włoski po prostu nie powstają. Warto pamiętać, że w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, zabieg trzeba przeprowadzić w kilku sesjach, oddzielonych kilkutygodniowym odstępem czasu. Jak podają źródła, metoda ta pozwala usunąć 95% owłosienia z danej okolicy ciała. Ostatnią sesję standardowo wykonuje się po około roku od ostatniego zabiegu, co gwarantuje niemal 100% skuteczność całego cyklu epilacji.

Epilacja laserowa

Więcej na https://drmarcinnowak.pl/oferta/epilacja-laserowa/

Z depilacją laserową zapomnisz o bólu

Chyba każda z nas doświadczyła nieprzyjemności związanych z klasycznymi metodami usuwania owłosienia. Samo golenie nie należy przecież do najbardziej komfortowych czynności, a gdy dołożymy do tego jeszcze nieprzewidziane sytuacje… może być naprawdę boleśnie.

Z tego powodu depilacja laserowa jest fantastyczną alternatywą, która raz na zawsze pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych skojarzeń związanych z goleniem się. Współczesne lasery wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów wyposażone są w głowice chłodzące, które skutecznie eliminują wszelkie doznania bólowe, dlatego nie ma się czego obawiać.

Depilacja laserowa - wielowymiarowa oszczędność

Zabieg epilacji z użyciem lasera ma jeszcze jedną ważną zaletę: pozwala zaoszczędzić spore ilości czasu, a w zależności od indywidualnych predyspozycji – może się również okazać korzystniejszy pod względem finansowym. Kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej na przestrzeni kilku miesięcy wypada znacznie bardziej zachęcająco niż wizja samodzielnej pielęgnacji co kilka dni.

Warto także zdawać sobie sprawę z tego, ile kosztują przybory do golenia i kosmetyki. Inwestycja w postaci epilacji przeprowadzanej przez specjalistę ma sporą szansę się zwrócić – przede wszystkim wtedy, gdy nasze włoski charakteryzują się szybkim wzrostem.

Podsumowanie

Usuwanie owłosienia metodą depilacji laserowej ma wiele zalet, których nie sposób jest nie docenić. Zabieg wydaje się znacznie lepszym wyjściem niż tradycyjne sposoby golenia, które wciąż pozostają nadto problematyczne.

Komentarze