5 sprawdzonych patentów na rozwój kreatywności u dziecka w domowym zaciszu

Rozwój kreatywności u dzieckaW dzisiejszych czasach za pomocą zabawek maluch może rozwijać w sobie kreatywność. Czasami wystarczy bardzo niewiele, aby pobudzić dziecięcą wyobraźnię i logikę. Planując zakup nowej zabawki warto więc zwrócić szczególną uwagę na produkty, które nie tylko są źródłem frajdy, ale również nowych umiejętności. Z pewnością w ten sposób uda nam się zainteresować pociechę czymś nowym. Wbrew pozorom takie zabawki nie kosztują majątku. Warto zapoznać się z asortymentem dobrego sklepu online.

1. Klocki

Klocki znane są już od wielu pokoleń. Jest to znakomita opcja, jeśli poszukujemy zabawki interesującej, a jednocześnie rozwijającej na wielu płaszczyznach. Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy klocki dedykowane niemal każdej grupie wiekowej. Bez problemu znajdziemy duże, proste, drewniane elementy przeznaczone dla dzieci do lat 3.

Nie brakuje również plastikowych i kolorowych klocków, które są tanie, a jednocześnie dają wiele możliwości. Dla starszych dzieci przeznaczone są klocki konstrukcyjne. Składają się one z małych elementów, a ich złożenie wymaga logicznego myślenia. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny. Dziecko układając klocki może poczuć się niczym prawdziwy konstruktor. Tworzy budynki, samochody, statki, czy też samoloty. Uczy się cierpliwości, a także nabiera umiejętności manualnych.

2. Plastelina

Plastelina, modelina, piasek kinetyczny - w dzisiejszych czasach możliwości mamy wiele. Jest to rewelacyjna propozycja nawet dla małych dzieci. Z plasteliny mogą powstać barwne ludziki, zwierzęta, kwiaty, czy też biżuteria. Jedynym ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia dziecka.

Pamiętajmy, że pociecha podczas prac ręcznych może nabałaganić. Ważne jest jednak to, aby nie nie ograniczać dziecka w zabawie. Jeśli obawiamy się, że plastelina zostanie wgnieciona w kanapę lub dywan, to po prostu miejmy malucha na oku. Warto również wiedzieć, że decydując się na piasek kinetyczny mamy ten problem z głowy. Nie tylko nie przykleja się on do powierzchni, ale również nie brudzi rąk.

3. Sztalugi

Sztalugi dla dzieci są genialnym sposobem na to, aby obudzić w nich duszę artysty. Tworzenie własnych obrazów pobudza nie tylko wyobraźnię, ale również wspomaga rozwój zdolności manualnych. Jest to opcja zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Zestaw malarski ze sztalugą dla dzieci jest o wiele ciekawszy, niż rysowanie na zwykłej kartce papieru. Dodatkowym plusem jest to, że maluch może malować niemal w każdym miejscu. Nie musi posiadać do tego twardego blatu. Tego typu zestawy są powszechnie dostępne w renomowanych sklepach internetowych, aby przejrzeć przykładową ofertę wystarczy wejść na: https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/sztalugi-i-tablice.

Dla najmłodszych świetną opcja są tablice interaktywne. Rysujemy na nich specjalnym długopisem. Wystarczy przesunąć odpowiedni przycisk, aby malunek znikł, a zabawa rozpoczęła się na nowo.

Starszaki z pewnością będą zadowolone z tablic magnetycznych. Są one doskonałym wsparciem podczas nauki literek, czy też cyferek. Taka tablica przyciąga wszelkie magnesy, a więc doskonale nadaje się również do nauki.

4. Puzzle

Wiele osób zapomina, że puzzle to świetna rozrywka na długie wieczory. Występują one w tak wielu wariantach, że bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego do wieku, umiejętności i upodobań naszej pociechy. Układanie puzzli rozwija kreatywność, uczy spostrzegawczości, a także kojarzenia faktów. Nawet półtoraroczne dziecko jest w stanie ułożyć prostą układankę. Z czasem możemy zwiększać poziom trudności, dzięki czemu smyk zawsze będzie zainteresowany zabawą.

Puzzle uwielbiane są nie tylko przez dzieci, ale również rodziców. Jest to również sposób na to, aby zbliżyć do siebie członków rodziny. Wspólne układanie obrazka może być naprawdę przyjemne.

5. Zestaw fryzjerski

Zabawkowy zestaw fryzjerski to opcja raczej dla dziewczynek, jednak chłopcy również lubią czesać głowy lalek. Domowy zakład fryzjerski to znakomity sposób na to, aby testować coraz to nowe pomysły. Zwykle do dyspozycji mamy ogromną ilość akcesoriów: spinki, kolorowe warkoczyki, koraliki, fantazyjne gumki, a nawet spreje do zabarwiania włosów. Praca nad wymarzoną fryzurą uczy poczucia estetyki. Dziecko dąży do tego, aby odwzorować uczesanie, które np. widziało na okładce gazety. Jest to o wiele bezpieczniejsza opcja, niż testowanie fryzur na głowie mamy lub siostry.

Ocena: 5.0