Basic w szafie - stawiaj na minimalizm! Jak stworzyć basicowe stylizacje z bluzą w roli głównej

Damska bluza rozpinana"Mniej znaczy więcej" - pewnie nie pierwszy raz spotykasz się z tym hasłem. Jak jednak osiągnąć minimalizm w szafie? To proste: stworzyć szafę kapsułową z pozycjami basic. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zbudować codzienną szafę kapsułową z wygodnych, ale modnych elementów - z bluzą damską na czele!

Czym jest szafa kapsułowa?

Szafa kapsułowa to po prostu zbiór wszechstronnych elementów, które niemal dowolnie można ze sobą łączyć i dopasowywać. W myśl tej zasady możesz z łatwością stworzyć elementy właściwe na co dzień, po domu, do pracy, na trening, czy na specjalne wyjścia. Mniej rzeczy to mniej bałaganu, a brak fizycznego bałaganu zapewnia miejsce na swobodne myślenie. Niestety, jak to bywa, media społecznościowe pokazują nam fałszywy obraz rzeczywistości. Widzimy, że wiele fashionistek w kwestii garderoby przyjmuje raczej podejście maksymalistyczne - więcej odzieży wydaje się równać się z lepszym wyczuciem stylu. Jednak w większości przypadków pełna szafa staje się przytłaczająca i zazwyczaj nawet te maksymalistyczne kobiety skłaniają się ku kilku tym samym elementom, w których czują się najbardziej komfortowo: wygodnej bluzie damskiej i parze dżinsów. Naprawdę niewiele potrzeba, by z zaledwie kilkunastu podstawowych elementów stworzyć multum dobrych stylizacji - skupmy się na tych z bluzami damskimi w roli głównej. Jakie typy powinna zawierać codzienna szafa kapsułowa?

Bluza rozpinana - komfort dzięki zamkowi

Damska rozpinana bluza to po prostu pewnik, który musisz mieć w szafie. Najlepiej, jeśli wybierzesz stonowany kolor, który pozwoli na większą dowolność w doborze odzieży pod spodem. W szafie kapsułowej nie chodzi o to, by wiało w niej nudą, a o to, by mieć solidne podstawy, do których okazjonalnie (kiedy masz na to czas) możesz dodać coś bonusowego. Strzałem w dziesiątkę może okazać się czarna lub szara bluza damska rozpinana na zamek, np. model z Denley.pl - https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska_Bluzy-damskie_Bluzy-rozpinane-34106.html. W kontekście podstawowych elementów codziennego ubioru obecność zamka jest o tyle kluczowa, że dzięki niemu możesz łatwo regulować temperaturę, rozpinając go lub odpinając w zależności od osobistego komfortu. Gdy w zimnych miesiącach w roku temperatura spada, kluczem jest ciepło i przytulność. Podstawowa damska bluza rozpinana w czarnym kolorze powinna zapewnić wszystkie potrzeby, od komfortu cieplnego po umysłowy włącznie - a o to właśnie chodzi, czyż nie?

Bluza sportowa nie tylko na trening

Odzież sportowa ma to do siebie, że z typowo sportowego otoczenia (zawodników sportowych) przeszła już do stylu ulicznego i całkiem dobrze się w nim zaaklimatyzowała. Tak naprawdę damskie rozpinane bluzy sportowe to najlepsza rzecz, jaką możesz założyć, jeśli chcesz czuć się swobodnie, nie tylko na treningu, ale nawet kiedy wychodzisz z domu zupełnie spontanicznie. Wystarczy dobrze dobrana para dżinsów i wygodne buty, aby osiągnąć luźny, niezobowiązujący wygląd przy minimum wysiłku.

Z kapturem czy bez?

Tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, czy wybrać damską bluzę z kapturem czy bez niego. Wiele zależy od tego, czy zamierzasz używać jej z innymi ubraniami, czy jako warstwę wierzchnią. To - jak wiadomo - uzależnione jest od wielu warunków. W przypadku bluzy rozpinanej bez kaptura sprawa wydaje się o tyle prosta, że można ją łatwo założyć jako warstwę spodnią, unikając nagromadzenia warstw i wyglądu "garbu". W przypadku aktywności na świeżym powietrzu, zimno odczuwane w okolicach głowy i uszu łatwo da się skorygować za pomocą czapki. Mimo to kaptur - oprócz izolacji głowy - izoluje też szyję, czego z kolei większość czapek nie robi (chyba że dobrze czujesz się w kominiarce). Wybór zależy więc tylko i wyłącznie od osobistych preferencji.

Komentarze