Baza proteinowa, czyli niezbędnik do stylizacji paznokci

Baza proteinowaBaza proteinowa to jeden z tych produktów, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientek. Co wpływa na jej popularność? Oczywiście wyjątkowe właściwości!

Baza proteinowa - najważniejsze właściwości

Tak naprawdę baza proteinowa stanowi must-have w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym. Po prostu nie może jej tam zabraknąć! Do jej zadań należy zarówno zabezpieczenie i zwiększenie trwałości stylizacji, jak i nadbudowanie górnego łuku oraz przedłużenie paznokcia nawet do 5mm. Ponadto jest ona świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy naturalne paznokcie są słabe i miękkie.

Gdzie można znaleźć bazy proteinowe, które świetnie sprawdzą się do powyższych zadań? Na przykład w sklepie Indigo Nails - https://www.indigo-nails.com/protein-base-removable-7ml! Do ich najważniejszych cech zaliczyć należy m.in.: zawartość hydrolizowanych protein jojoba, średnio-gęstą konsystencję ułatwiająca pracę, twardo-elastyczną powłokę oraz wyjątkową trwałość.

Jak używać bazy proteinowej?

Bazy proteinowej można używać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest jej tradycyjne zastosowanie, które można opisać w kilku krokach:

  • nałożenie pierwszej, cienkiej warstwy i utwardzenie jej;
  • aplikacja drugiej, budującej warstwy, która ma na celu ukształtowanie idealnie łuku górnego;
  • usunięcie lepkiej warstwy przy pomocy bezpyłowego wacika nasączonego cleanerem;
  • wyrównanie powierzchni polerką lub delikatnym pilnikiem (tylko w przypadku, gdy zachodzi taka potrzeba);
  • równomierne zmatowienie powierzchni płytki;
  • usunięcie pyłu z płytki (przy pomocy pędzelka lub szczoteczki);
  • ponowne przetarcie powierzchni paznokcia cleanerem;
  • nałożenie wybranego koloru lakieru hybrydowego.

Drugi sposób użycia bazy proteinowej polega na pozostawieniu jej pokrytej jedynie topem. Brak aplikacji koloru sprawia, że paznokcie zachwycają naturalnym i delikatnym lookiem.

Pamiętaj, że baza proteinowa to podstawa trwałego i bezpiecznego manicure'u!

Komentarze