Botox jako skuteczny sposób w walce z nadpotliwością

NadpotliwośćBotox jest powszechnie znanym zabiegiem w medycynie estetycznej, służącym do wygładzania zmarszczek. Jak się okazuje, nie jest to jego jedyne zastosowanie. Z powodzeniem stosuje się go także do walki z nadpotliwością dłoni, pach i stóp. Toksyna botulinowa blokuje działanie gruczołów potowych, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu wydzielaniu się potu.


Nadpotliwość - czy to Twój problem?

Nadpotliwość to bardzo częsty problem, który dotyczy zwykle obszarów ciała, takich jak: pachy, dłonie czy stopy. Dolegliwość ta spowodowana jest nadreaktywnością gruczołów potowych, co w efekcie staje się bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Nie pomagają wówczas antyperspiranty czy blokery potu. Na szczęście istnieją inne skuteczne metody, m.in. botox.

Botox w walce z nadpotliwością

Botox, czyli toksyna botulinowa to substancja produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Jej spożycie może wiązać się z silnym zatruciem, ale wstrzyknięta w niewielkich ilościach w mięśnie nie ma żadnego szkodliwego działania dla organizmu. Substancja po zaaplikowaniu w konkretne miejsce powoduje blokadę impulsów nerwowych, które docierają do gruczołów potowych. Toksynę wprowadza się w obszary takie jak: pachy, dłonie i stopy. W Klinice Miracki do zabiegu wykorzystuje się preparat Azzalure (środek na bazie toksyny botulinowej), który przynosi natychmiastowe i długotrwałe efekty.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja z lekarzem, podczas której określa się, w jaki obszar zostanie wstrzyknięty preparat. W niektórych przypadkach należy wykonać test jodynowo-skrobiowy. Wówczas obszar ciała smaruje się jodyną i następnie obsypuje skrobią - obszary o wzmożonej potliwości ulegają zaciemnieniu. Ważne, aby zabieg został przeprowadzony przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista z największą precyzją dokonuje iniekcji przy pomocy bardzo cienkiej igły. Zabieg Botox na nadpotliwość w Klinice Miracki nie jest bolesny, u bardzo wrażliwych osób można przed jego przeprowadzeniem zastosować znieczulenie miejscowe.

Efekty po zabiegu

Azzalure jest preparatem stosowanym w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Po zaaplikowaniu powoduje długotrwałą blokadę gruczołów potowych, odpowiedzialnych za wydzielanie potu na zewnątrz organizmu. Doskonały efekt redukcji potu utrzymuje się co najmniej przez kilka miesięcy. Zabieg można oczywiście powtarzać.

Wskazania pozabiegowe

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjenci mogą powrócić do codziennego trybu życia. Jednak przez kilka dni należy ostrożnie obchodzić się z ostrzykanym obszarem ciała (nie masować go i nie ugniatać).

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Zalety botoksu w walce z potliwością:

  • zabieg jest szybki,
  • skuteczny (pożądany efekt zauważa się u prawie wszystkich pacjentów),
  • zabieg jest w pełni bezpieczny i niemal bezbolesny.

Leczenie nadmiernej potliwości przy pomocy botoksu jest bardzo skuteczną metodą, która pozwala na długo zredukować problem i przywrócić codzienny komfort. Po zabiegu mokre plamy na ubraniach i inne przykre sytuacje związane z tą dolegliwością odejdą w niepamięć.

Więcej informacji na klinikamiracki.pl.

Ocena: 5.0