Butelka na smoothie - 5 pomysłów na podanie efektownego mrożonego koktajlu

Słoiki na smoothieSmoothie - idealnie gładki, gęsty koktajl przygotowany na bazie owoców i warzyw. Opcjonalnie można dodać sok owocowy, naturalny jogurt lub kefir. Smoothie podaje się po wcześniejszym schłodzeniu. Dla efektownego wyglądu warto zadbać o odpowiednie naczynie.


Tradycyjnie, czyli w szklance

To najprostszy i najszybszy sposób na podanie smoothie. Wystarczy przelać go z miksera do szklanki i gotowe. Jednak czy najprostsze znaczy najefektowniejsze? Niekoniecznie, a przecież wygląd ma niebagatelny wpływ na apetyt. Nie od dziś wiadomo, że "je się oczami", dlatego warto poszukać także innych, ciekawych sposobów na podanie smoothie. Jedno jest pewne. W każdym przypadku przyda się gruba słomka, w szklance też.

Butelka na smoothie

Bez trudu dostaniemy butelkę o pojemności małej szklanki lub dwa razy większą. W tym wypadku rozmiar ma znaczenie. Smoothie wygląda najlepiej, gdy w całości lub prawie w całości wypełnia naczynie. Butelka ma tę dodatkową zaletę, że można ją zakręcić i zabrać ze sobą. Jest też bardzo wygodna, łatwo chwycić ją w dłoń i przyłożyć do ust. Ciekawe rozwiązania można znaleźć na stronie pucharydeserowe.pl.

Butelka na smoothie

Karafka na smoothie

Z karafki raczej nie pije się jednoosobowo, chociaż można, jeśli ktoś ma ochotę. Jednak takie naczynie stawia się na stole wówczas, gdy przygotowujemy smoothie dla gości. Brzegi karafki można dodatkowo udekorować kawałkami owoców. Najlepiej takimi samymi, jakich użyliśmy wcześniej do zrobienia smoothie.

Dzbanek na smoothie

Jeśli nie karafka, to może dzbanek? Od karafki różni się nieznacznie, największe udogodnienie można zobaczyć w obecności ucha. Dzięki temu chwytamy dzbanek całkiem wygodnie i łatwo nalewamy smoothie do mniejszych naczyń. Dzbanek sprawdzi się zwłaszcza w czasie przyjęć dla nieco starszych dzieci, które potrafią sobie poradzić z nalewaniem, ale trudniej im operować karafką.

Słoik na smoothie

To nowatorskie i dość odważne rozwiązanie jest coraz cieplej przyjmowane podczas przyjęć. Słoik przestał być naczyniem służącym do przechowywania produktów płynnych i półpłynnych oraz marynat. Stał się pełnoprawnym naczyniem stołowym i przy podawaniu smoothie doskonale sprawdza się zamiast szklanki. Niektóre słoiki mają nawet ucha podobne do tych przy kubkach lub kuflach. Przy tym niewątpliwą zaletą słoika jest to, że można go zakręcić i zabrać ze sobą choćby na piknik.

Ocena: 5.0