Ceramika łazienkowa w różnych stylach aranżacyjnych

Ceramika łazienkowaDopasowanie ceramiki do aranżacji łazienki może wydawać się wyzwaniem, ale w rzeczywistości należy ustalić, w jakim stylu ma zostać urządzone całe wnętrze i trzymać się tego założenia. W łazience powinna panować harmonia, dlatego estetykę oraz funkcjonalność należy brać pod uwagę na równym poziomie. Jaka ceramika pasuje do danego stylu?

Skandynawski klimat - nieprzemijająca popularność

Urządzanie wnętrz w skandynawskim stylu nie wychodzi z mody i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jego podstawę stanowi minimalizm oraz naturalne materiały, które w łazience można z powodzeniem zastąpić bardziej praktycznymi imitacjami. Zamiast drewna warto wykorzystać płytki ceramiczne perfekcyjnie odtwarzające kolorystykę i usłojenie oryginału. Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i elegancją, dlatego ceramika sanitarna oraz inne elementy wyposażenia wyróżniają się prostymi liniami. Kanciaste kształty odzwierciedlają zamiłowanie do natury. Prym wiedzie ceramika w kolorze białym. W aranżacjach skandynawskich barwą dominującą jest właśnie biel. Nie oznacza to jednak, że konieczne jest zachowanie sterylności. Do łazienki warto wprowadzić barwy ziemi, a w szczególności brązy, beże i szarości. Mile widziane są błękity i zielenie w postaci różnorodnych akcentów.

Łazienka w stylu prowansalskim - naturalność i przytulność

W stylu prowansalskim również ceniona jest natura, dlatego pożądane są takie materiały jak drewno i kamień lub ich staranne imitacje. Wiklinowe kosze lub inne dodatki jeszcze mocniej ocieplają wnętrze, tworząc wrażenie niesamowitej przytulności. Ściany nie muszą być równe, a nawet lepiej, żeby zachowały naturalne nierówności lub drobne skazy. Przestrzenie silniej narażone na działanie wody warto wyłożyć płytkami albo kamieniem. Kolorystyka prowansalskiej łazienki bazuje na kolorach ziemi. Dominują jasne brązy, beże, szarości, ale również biel, odcienie niebieskiego, lawendy oraz słoneczne akcenty. Biała ceramika łazienkowa jest najlepszym wyborem, ale oryginalne rozwiązanie stanowią warianty w delikatne kwiaty, np. obudowa wanny z subtelnym motywem lawendy. Do wystroju pasują umywalki montowane do ściany lub z postumentem. Mosiężne, stylizowane baterie dodadzą wnętrzu nieodpartego uroku. Zamiast zwykłej szafki warto wstawić staromodną komodę.

Funkcjonalne wnętrze w tonie minimalizmu

Minimalizm idzie w parze z funkcjonalnością. W łazience nie pojawiają się jakiekolwiek zbędne przedmioty, dzięki czemu panuje ład i harmonia, które sprzyjają relaksowi. Prosto urządzone wnętrze gwarantuje komfort użytkowania. Na dodatek pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej przestronnego, dlatego styl minimalistyczny doskonale sprawdza się we wnętrzach o niewielkim metrażu. W kwestii ceramiki dominują proste formy geometryczne. Odpowiednie umywalki, muszle i bidety można znaleźć m.in. na stronie outletu https://plusoutlet.pl, gdzie oferta cenowa jest naprawdę korzystna. Biała ceramika stanowi uniwersalny wybór, który jest odpowiedni niemal do każdego wnętrza.

Komentarze