Chcesz wynająć busa? Sprawdź na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę!

Wynajem busówPrzejazd na lotnisko całą rodziną, zorganizowany wyjazd na wakacje czy wycieczkę, albo konieczność dojazdu na wesele - istnieje wiele sytuacji, w których wynajęcie busa jest doskonałym rozwiązaniem problemów transportowych większej grupy osób.

Jeśli nie zmieścimy się w zwykłą osobówkę, nie chcemy jechać do wyznaczonego celu kilkoma autami, a autobus będzie dla nas za duży, powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę wynajmu busa.

Przed podpisaniem umowy z firmą transportową należy sprawdzić kilka kwestii. Przedstawiamy krótki poradnik, który ułatwi Wam wybór odpowiedniej oferty.

Wynajem samochodów - sprecyzowanie własnych oczekiwań

W pierwszej kolejności należy określić, ile osób będzie podróżować w ten sposób i na jaką odległość. Ważne jest, abyśmy znali dokładną długość trasy w obie strony i podali adres, do którego chcemy dotrzeć. Kolejną ważną kwestią jest wskazanie, czy wynajmujemy tylko środek transportu, czy też będziemy chcieli skorzystać jednocześnie z usług kierowcy busa.

Takie czynniki wyboru pozwolą nam na określenie właściwej ceny usługi w poszczególnych firmach przewozowych znajdujących się w naszej bezpośredniej okolicy. Bez konkretnych planów: liczby pasażerów, długości trasy i terminu, żaden przewoźnik nie poda nawet orientacyjnej ceny za usługę.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Gromadząc oferty firm wynajmujących busy, powinniśmy sięgać w pierwszej kolejności po te, które znajdują się w miejscu naszego zamieszkania lub w punkcie, z którego chcemy rozpocząć podróż. Przy selekcji ofert kierujmy się takimi czynnikami jak:

  • cena za usługę - podawana jako łączna kwota za wynajem busa z kierowcą lub bez, albo w postaci stawki za 1 km przejechanej trasy, kiedy trzeba doliczyć jeszcze wynagrodzenie kierowcy i ewentualny nocleg z wyżywieniem;
  • stan techniczny oferowanych pojazdów;
  • doświadczenie kierowcy;
  • posiadanie przez firmę przewozową certyfikatu potwierdzającego jej kompetencje w zakresie świadczenia usług w branży transportowej;
  • opinia o firmie przewozowej u przyjaciół, znajomych lub internautów,
  • ubezpieczenie od franszyzy - ponoszenia kosztów przy kradzieży, utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu pojazdu w wyniku wypadków losowych.

Uwaga!

Nie powinniśmy w żadnym przypadku podpisywać umowy o wynajmie busa, którego wcześniej nie widzieliśmy na własne oczy i nie mieliśmy okazji sprawdzić choćby pobieżnie jego stanu technicznego. Może się okazać, że firma transportowa podstawi nam busa, który nie będzie w pełni sprawny, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących nim osób. Niekoniecznie taki samochód dojechałby do miejsca swojego przeznaczenia. Dbając o własne bezpieczeństwo, gruntownie sprawdźmy samochód, który chcemy wynająć. Kontrolę stanu wynajmowanego busa można zlecić policji i nic nie zapłacimy za przeprowadzenie jej w wyznaczonym przez funkcjonariuszy miejscu.

Starajmy się wynajmować busy o niewielkim przebiegu, nowe - co najwyżej kilkuletnie, obowiązkowo z ważnym przeglądem technicznym i ubezpieczeniem OC oraz AC, o najmniejszej awaryjności. Wybierając się w dłuższą podróż busem, zadbajmy i o to, aby bus posiadał sprawnie działającą klimatyzację i uchylne fotele z podłokietnikami. Zwiększy to nasz komfort podróżowania.

O autorze artykułu

Autorem artykułu jest hemarbus.pl - firma zajmująca się przewozem osób, wynajmem busów i autokarów z kierowcą na wycieczki krajowe, zagraniczne i inne wyjazdy okolicznościowe.

Komentarze

Tomasz
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę, byśmy zbytnio nie dostali "po kieszeniach", poza tym również na komfort jazdy, dostępność wszystkich mediów i wygód, punktualność, kulturę kierowcy, bezpieczeństwo pojazdów, itp. Wszystkie te warunki spełniają http://www.autokaryakord.pl/ które serdecznie polecam.
Giber
Ja polecam firmę niedaleko Warszawy, która oferuje taxi bus http://taxibusmodlin.pl/ . Jeździ od Warszawy do Modlina i na odwrót w pojeździe mieszczą się 8 osób.
Bielun Renata
Wybierając się wynajmowanym busem w dłuższą podróż przede wszystkim ważne jest, żeby sprawdzić jego stan techniczny, tak jak piszesz bezpieczeństwo to priorytet. Jeśli decydujemy się na wynajem od firmy warto także zwrócić uwagę na ubezpieczenie pojazdu, czy mamy w ramach AC w razie gdyby bus stanął jakąś pomoc no i przede wszystkim kto pokrywa koszty naprawy w razie usterki


RowerZaledwie godzina spokojnej jazdy na rowerze, bez większego wysiłku pozwala na spalenie około


BieganieSezon letni się rozpoczął, sezon na prowadzenie zdrowego stylu życia również. Coraz wię


FilogenezaRodzimy się i umieramy, a żyjemy przeciętnie niespełna sto lat. Pierwszy z nas, poj


Sposoby na upałZa oknem żar leje się z nieba, wieczorem w mieszkaniu jest duszn