City breaki podbijają Polskę!

City breakW ostatnim czasie coraz częściej możemy się spotkać z określeniem city break.

Ale co to w zasadzie oznacza? Na czym polega city break? Czy warto zainteresować się tą formą spędzania czasu? A może to tylko moda sztucznie wykreowana?

Tłumacząc dosłownie z języka angielskiego city break oznacza "wypad" lub "krótkie wycieczki". Chociaż wypad raczej kojarzy nam się z wypadem za miasto, tutaj pojęcie się rozszerza. Ponieważ chodzi o wyjazd do innego miasta w Europie. Najczęściej jest to wyjazd weekendowy na 2-4 dni. Można również określić, że city break to wyrwanie się z rutyny codzienności na parę dni wypoczynku.

Jak korzystać z city break?

Polacy coraz częściej wybierają się na urlopy poza granicami kraju. Do niedawna standardem był jeden lub dwa dłuższe urlopu wciągu roku. Jednak zmienia się długość i intensywność wyjazdów. Zaczęliśmy preferować częstsze wyjazdy i znacznie bardziej aktywne. Często korzystamy z dni wolnych od pracy, aby dobrać parę dni urlopu wypoczynkowego i dzięki temu zyskać cały tydzień wolny. Kluczową sprawą dla urlopowiczów stają się atrakcje dostępne w jednym miejscu. Najczęściej są to zabytki do zwiedzania i popularne miejsca. Natomiast coraz większym zainteresowaniem cieszą się punkty ze sportami ekstremalnymi w powietrzu czy sportami wodnymi.

Z pomocą przyjdzie nam oczywiście internet, w którym znajdziemy prawie wszystko. Bardzo pomocne są serwisy internetowe z wyszukiwarką lotów, jak na przykład https://www.sky4fly.net. Jest bardzo prosta w obsłudze i działa błyskawicznie. Wystarczy wpisać miasto do jakiego chcemy się udać oraz liczbę osób. Już po chwili otrzymamy daty możliwych odlotów oraz przylotów. A także ceny i promocje jakie są dostępne. To bardzo wygodny sposób na załatwienie formalności.

Gdzie warto jechać?

Wśród najbardziej popularnych miast jest: Praga, Berlin. Rzym, Oslo, Londyn czy Madryt. Jeśli chcemy zaoszczędzić to musimy zwrócić uwagę na cenę doby hotelowej. Jednak nie na wszystkim się da, dlatego z pewnością musimy mieć odłożone pieniądze na wszystkie atrakcje, z których chcemy korzystać, jeśli mamy w pełni wypocząć podczas urlopu.

Komentarze