Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowaMezoterapia igłowa to jedna z lepszych metod na szybką i skuteczną regenerację skóry, a także poprawienie jej ogólnego wyglądu. Przy pomocy tego zabiegu możliwe jest wprowadzenie pod skórę substancji aktywnych, które znajdując się w kosmetykach, nie potrafią ominąć bariery naskórkowej. Na czym jednak polega zabieg mezoterapii igłowej i co warto o nim wiedzieć?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Z zabiegu mezoterapii igłowej może skorzystać osoba w każdym wieku, nawet ta, która osiągnęła 25 rok życia, o ile oczywiście skóra wymaga regeneracji oraz dogłębnego nawilżenia. Zabieg stosuje się również w celach profilaktycznych, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Najlepsze efekty widoczne są u pań, które mają skórę odwodnioną oraz dojrzałą, ponieważ z czasem zaczyna ona tracić swoją jędrność i elastyczność, przez co zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki.

Wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej przeznaczony jest przede wszystkim dla tych pań, które chciałyby przede wszystkim:

 • odmłodzić i zregenerować skórę;
 • zredukować cienie pod oczami oraz przebarwienia pojawiające się na skórze;
 • ujędrnić, nawilżyć i zwiększyć elastyczność skóry;
 • wyleczyć rozstępy i blizny potrądzikowe;
 • wzmocnić włosy, które zaczynają wypadać;
 • odmłodzić owal twarzy;
 • zmniejszyć widoczność cellulitu;
 • wyleczyć miejscowo nadmiar tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na bezpośrednim wstrzyknięciu podskórnym indywidualnie dobranych substancji aktywnych, które pomagają poprawić wygląd skóry. Skład, a także stężenie poszczególnych substancji uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju problemu oraz miejsca aplikacji. Specjalnie przygotowana mieszanka różnych substancji pomaga zregenerować skórę, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając tym samym jej wygląd. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze najlepiej zdecydować się na serię kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

Jakie substancje aktywne stosowane są podczas zabiegu?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej najczęściej stosuje się takie substancje jak:

 • kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność i napięcie skóry, a także dogłębnie ją nawilża;
 • koenzym Q10, który przyspiesza regenerację skóry;
 • biotynę, która pomaga wzmocnić włosy, dzięki czemu przestają one wypadać i stają się niezwykle mocne;
 • witaminy i minerały, które pomagają odżywić skórę, a także utrzymują równowagę biologiczną w głębszych partiach skóry;
 • l-karnityna, która pomaga spalać tkankę tłuszczową oraz redukuje widoczność cellulitu.

Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka powinna nanieść na skórę krem znieczulający, dzięki któremu zabieg będzie bezbolesny. Po dobraniu odpowiedniej do rodzaju skóry mieszanki substancji aktywnych przygotowany koktajl zostaje wstrzyknięty do skóry cienką igłą na głębokość około 2-3 mm w odstępach mniej więcej 5-10 mm. Tuż po zabiegu na twarzy może pojawić się zaczerwienienie lu niewielkie siniaki, które jednak po kilku dniach powinny zaniknąć.

Jak często należy wykonywać zabiegi?

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jeszcze lepsze należy wykonać serię kilku zabiegów w równych odstępach czasowych. O tym, jaka ilość zabiegów jest konieczna do przeprowadzenia, decyduje przede wszystkim kosmetyczka, biorąc pod uwagę stan skóry, a także oczekiwania każdej klientki. Najlepsze efekty widoczne są jednak po serii około 4-6 zabiegów, które najlepiej, aby odbywały się raz na tydzień. W celu podtrzymania efektów warto wybrać się kilka razy w roku na tzw. zabiegi przypominające, które pomogą utrwalić efekty. Na zabieg mezoterapii igłowej można zdecydować się o każdej porze roku, pamiętając jednak o tym, iż po jego przeprowadzeniu nie jest wskazane przebywanie na słońcu. Nie należy również korzystać z basenu i sauny, jednak nie jest również wskazany intensywny wysiłek fizyczny przez co najmniej tydzień od przeprowadzonego zabiegu.

Autor: www.drwojcik.pl.

Komentarze