Czerwone włosy - Ty też możesz je mieć!

Czerwone włosyRudości i przeróżne odcienie czerwonego są obecnie jednym z najbardziej pożądanych kolorów włosów. Mężczyźni szaleją na punkcie czerwonych pasm, które działają na nich jak płachta na byka. Nie dziwi więc, że kobiety tak często decydują się na wyrazistą koloryzację lub przynajmniej ogniste akcenty w postaci refleksów. Sprawdź, jakie odcienie czerwonego są najmodniejsze i jak możesz uzyskać nowy kolor.


Rozpalona do czerwoności, czyli odważne farbowanie

W zależności od salonu fryzjerskiego, decydując się na koloryzację możemy otrzymać propozycję gotowego odcienia lub spersonalizowanej mieszanki. Druga opcja jest znacznie ciekawsza, gdyż polega na dopasowaniu koloru farby do naszej urody. Fryzjer samodzielnie wymiesza kilka zbliżonych kolorystycznie pigmentów, tworząc w ten sposób farbę skomponowaną wyłącznie dla nas. Dlatego zachęcamy do znalezienia salonu, który oferuje właśnie taką możliwość.

Czerwone odcienie mogą być bardzo intensywne, wręcz ogniste albo subtelne, zbliżone do pastelowego różu. Decydując się na mocniejsze farbowanie, postawmy na połączenie kilku odcieni. Kolor bazowy powinna stanowić miedziana czerwień. Dodatki należy wybrać spośród stonowanych mahoniów i płomienistych rubinów. Często fryzjer uzupełnia mieszankę o kasztanowy brąz, ewentualnie fiolet. Dużo zależy od naszego koloru wyjściowego. Jeśli mamy blond włosy, czerwony chwyci bardzo łatwo. Wówczas poleca się delikatne tonacje, idące w stronę barwy malinowej. Gorzej, gdy jesteśmy brunetkami lub nosimy czarne pasma. Wtedy może się zdarzyć, że do osiągnięcia czerwonych włosów, konieczna będzie dekoloryzacja.

Uniknij farbowania - ogniste włosy doczepiane

Nie jesteś zwolenniczką farbowania, ale chciałabyś mieć czerwone włosy? Nic straconego. Z myślą o takich osobach opracowano doczepy. Sztuczne pasemka, które można dopinać do swoich naturalnych włosów, są innowacyjnym rozwiązaniem zastępującym koloryzację farbami. Na uwagę zasługuje fakt, że dopinki można zakładać samodzielnie i wystarczają one na długi czas. W przypadku, kiedy Twoje włosy są ciemne, możesz skusić się na założenie doczepów clip - in na całą głowę. Postępuj według instrukcji umieszczonej na opakowaniu, a na pewno wszystko się uda. Jeżeli wolisz rozświetlić fryzurę refleksami, wybierz zestaw z cienkimi pasemkami do zagęszczania włosów.

Dopinki naturalnego pochodzenia, na przykład z Indii, są bardzo dobre jakościowo. Zakładając pasma tego rodzaju, zapewniasz sobie perfekcyjny wygląd na co najmniej kilka godzin. W sklepie Rubin Extensions są dostępne profesjonalne włosy doczepiane. Zamów odcień rubinowy albo mieszanki różu i czerwieni, żeby zyskać ognistą fryzurę bez farbowania włosów. Pasemka do zakładania metodą na zimno clip - in, mają długość ok. 50 cm. Długie, starannie wyselekcjonowane włosy są wszyte w tasiemkę, do której przyczepiona jest spinka. Ona umożliwia wpięcie pasma między naturalne kosmyki. Produkty do przedłużania pochodzące z profesjonalnych hurtowni, nie zagrażają kondycji naszych włosów i są w pełni bezpieczną metodą na nową fryzurę.

Czerwone włosy

Oprócz koloryzacji w salonie fryzjerskim oraz stosowania doczepów zafarbowanych na konkretny kolor, w celu osiągnięcia czerwonych lub rudych włosów, można stosować płukanki. Jest to technika znana wszystkim naszym babciom, które lubiły eksperymentować z kolorem swoich pasm. Regularne płukanki przygotowywane z łupin czerwonej cebuli z dodatkiem słodkiej papryki w proszku, znakomicie podkręcają kolor, nadając mu bordowy połysk.

Komentarze