Czy brak czasu i zdrowe żywienie się wykluczają?

Dieta pudełkowaWe współczesnym świecie większość osób żyje bardzo szybko i z trudnością radząc sobie z łączeniem obowiązków zawodowych z domowymi. Czasu częstokroć nie wystarcza nawet na rozrywkę i porządny odpoczynek, a co dopiero na gotowanie skomplikowanych dietetycznych dań, które powinny dodatkowo być odpowiednio zbilansowane i mieć określoną wartość energetyczną. Coraz szersze rzesze Polaków zadowalają się fastfoodami, gotowymi daniami lub w najlepszym razie na szybko przyrządzonym makaronem z sosem ze słoika i kupioną w dyskoncie surówką. Choć świadomość dotycząca zdrowego trybu życia wzrasta, to mało kto ma czas, by znane fakty zastosować w swoim życiu.

Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa

Dla osób, które borykają się zarówno ze zbędnymi kilogramami, jak i zdecydowanym brakiem czasu, który mogłyby poświęcić na przygotowywanie wartościowych posiłków, doskonałym rozwiązaniem może być catering dietetyczny. Choć wielu osobom kojarzy się on z drożyzną i niekoniecznie najlepszą jakością, to czasy, kiedy rzeczywiście było drogo, niezbyt zdrowo i niesmacznie zostawiliśmy już dawno za sobą. Konkurencja na rynku firm cateringowych sprawiła, że przedsiębiorcy walczą między sobą o klienta najwyższą jakością produktów, smakowitością i świeżością swoich potraw, ale przede wszystkim ceną.

Dietetyczny catering to opcja, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można dzięki temu poświęcić na co innego niż stanie w kuchni i liczenie kalorii. Specjaliści policzą je za nas, wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Przykładowo łódzki Just do eat Catering oferuje diety:

  • slim;
  • domową;
  • wegetariańską z rybami lub bez nich;
  • sokową;
  • sportową.

Tak wysoka dostępność opcji, pozwala na optymalne dopasowanie oferty do klienta i jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby konsumentów, którzy czasami chcą jedynie pozbyć się "boczków" przed letnim urlopem, ale równie często zmagają się z poważną nadwagą.

Odpowiednio zbilansowana dieta, to preludium do długiego i zdrowego życia

Dlatego szczególnie ważne jest, by zadbać o to, co znajduje się w jadłospisie. Dokonanie tego w domowych warunkach, kiedy pracujemy do późnych godzin popołudniowych lub w uciążliwym systemie zmianowym, jest niemal niewykonalne nawet dla prawdziwego pasjonata gotowania. Dieta pudełkowa w Łodzi, Warszawie i innych wojewódzkich miastach zawsze oferowana jest w różnych wariantach kalorycznych, cenowych i składnikowych.

Poza zbilansowaną dietą, by osiągnąć wymarzoną figurę, ważna jest także aktywność fizyczna. Uprawiany regularnie sport, długie spacery z psem czy wyprawa do lasu na grzybobranie albo robienie zdjęć dzikiej przyrodzie, to okoliczności, w których nie tylko można odpocząć od ciężkiej pracy, ale także zgubić dodatkowe kalorię i przyzwyczaić się do tego, że ruch to zdrowie. W połączeniu ze zbilansowaną, zdrową dietą zapobiegnie powstawaniu efektu jojo i pomoże dłużej zachować sprawność.

Komentarze