Czy dietetyk pomoże Ci schudnąć?

Czy dietetyk pomoże Ci schudnąć?Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim zmiana dotychczasowego trybu życia i diety.

Należy to jednak robić "z głową" bowiem zbyt restrykcyjny jadłospis i szybki spadek wagi w krótkim czasie może przyczynić się nie tylko do powstania efektu jo jo, ale również problemów zdrowotnych.

Osoby, które chciałyby pozbyć się nadmiernych kilogramów, powinny w pierwszej kolejności udać się do profesjonalnego dietetyka. To specjalista, który ułoży indywidualną dietę, patrząc na zapotrzebowanie na wartości odżywcze każdego pacjenta. Trzeba wiedzieć, że dieta odchudzająca musi być układana po uprzednim wykonaniu podstawowych badań oraz sprawdzeniu systemu metabolicznego. Pamiętajmy, że każdy organizm jest przecież inny, prowadzimy też inny styl życia. Nie bez znaczenia jest też rodzaj i intensywność prowadzonej każdego dnia aktywności sportowej.

Dobry dietetyk pracuje według ustalonego schematu. Najpierw przeprowadza się wnikliwy wywiad z pacjentem, następnie zaleca wykonanie badań a dopiero później ustala jadłospis. Na tym nie kończy się jego praca, ponieważ kontakt z pacjentem konieczny jest również w trakcie stosowania zaleconego menu. To podczas wizyt kontrolnych sprawdza się efekty odchudzania i monitoruje stan zdrowia pacjenta.

Wizyty u dietetyków są w wielu miejscach na świecie powszechne. W USA uczęszcza się do specjalisty o tym fachu notorycznie, to norma. W Polsce podejście do zdrowego stylu odżywiania i dbania o własną sylwetkę dopiero się zmienia, zaczynamy doceniać fakt możliwości pomocy medyków w tym zakresie.

Musimy uświadomić sobie, że diety cud nie istnieją a zdrowe odchudzanie nie idzie w parze z krótkim terminem dochodzenia do wymarzonej figury. Skuteczna walka z nadmiernymi kilogramami może mieć miejsce tylko wtedy, gdy dieta będzie "skrojona na miarę". Dzięki dietetykowi, nie będzie ona nazbyt restrykcyjna - specjalista weźmie pod uwagę indywidualne preferencje żywieniowe, prowadzony styl życia, pracę, sposoby spędzania wolnego czasu, rodzaj uprawianego sportu i stan naszego zdrowia. Tylko fachowiec będzie w stanie wykluczyć z diety produkty, które nam szkodzą i zastąpić je tymi, jakie są nie tylko lubiane, ale rzeczywiście wpływać będą na spadek wagi.

Dobrze dobrana dieta będzie dostarczać organizmowi cenne witaminy, minerał i inne wartości odżywcze. Nasz organizm potrzebuje określonej ilości białka, tłuszczu, węglowodanów każdego dnia. Jadłospis powinien uwzględniać wszelkie wartości, Co więcej, dieta powinna być łatwa do stosowania i spełniać wymogi osoby odchudzającej. Nie chodzi o to, by niskokaloryczne jedzenie było dla pacjenta męczarnią. Z całą pewnością da się tracić zbędne kilogramy jedząc zdrowo, ale i smacznie.

Ciekawostką może być fakt, iż dietetyk pomaga nie tylko w utracie tkanki tłuszczowej, ale sprawi również, że określona waga zostanie zachowana na dłużej. Pamiętajmy również, że korzystanie z jego usług zapewnia nam pełne bezpieczeństwo w czasie zmiany swoich nawyków żywieniowych. Okazuje się, że dietetyk przyjmuje nie tylko pacjentów z nadwagą czy otyłych, ale również tych, którzy muszą zmienić sposób swojego codziennego odżywiania ze względów zdrowotnych. Występuje przecież szereg chorób, w których walce pomaga właśnie odpowiednia dieta.

Źródło: www.akademiazdrowegozywienia.com.pl.

Komentarze