Czy można jeść smacznie, zdrowo i szybko?

Zdrowe jedzenieOdpowiedź na pytanie postawione w temacie brzmi - oczywiście, że można! Pozostaje jednak pytanie, jak to zrobić w naszej często bardzo zagospodarowanej codzienności? Badania pokazują, że należymy do najbardziej zapracowanych narodów. Z roku na rok pracujemy coraz więcej, co znacząco przekłada się na ilość czasu, jaki mamy na pozostałe aktywności, których także jest niemało.

Czy można jeść smacznie, zdrowo i szybko?

Jeśli zrobimy mały eksperyment i wypiszemy na jednej kartce formatu A4 wszystkie obowiązki, jakimi w pracy i poza nią zajmujemy się każdego dnia, to wynik może nas mocno zaskoczyć.

Nic więc dziwnego, że poszukujemy różnorodnych rozwiązań, które pozwolą nam, choć część zajęć zdjąć z głowy i dzięki temu zyskać, chwilę dla siebie, na odpoczynek i zwyczajne nic nierobienie. Powierzamy więc nasze dzieci opiekunkom, wynajmujemy pomoc do utrzymania porządku w naszym mieszkaniu czy korzystamy z wielu usług, które wyręczają nas w pracach, na które nie znajdujemy czasu. Jedną z takich usług jest catering dietetyczny.

Zdrowe jedzenie

Na czym to polega?

Najprościej mówiąc catering dietetyczny zwany także popularnie dietą pudełkową to pięć doskonale zbilansowanych posiłków, które każdego poranka otrzymujemy do miejsca, gdzie jest to dla nas najwygodniejsze - domu lub pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużą ilość czasu. Jeśli podliczymy, ile zajmuje nam ustalenie menu, znalezienie odpowiednich przepisów, zrobienie zakupów oraz samo gotowanie to okazuje się, że dieta pudełkowa może stanowić prawdziwe wybawienie.

Oszczędność czasu stanowi jednak tylko jedną z wielu zalet takiego rozwiązania. Inne to duża różnorodność posiłków i poznawanie nowych smaków oraz możliwość dopasowania diety zarówno do naszych obostrzeń w zakresie chorób czy przekonań, jak i do celów dietetycznych, jakie chcemy osiągnąć. Samodzielne komponowanie posiłków, kiedy się odchudzamy lub chcemy nabrać masy, jest problematyczne i wie o tym każdy, kto kiedykolwiek tego próbował. Tutaj wszystko jest robione za nas i daje niesamowitą wygodę.

Zdrowe jedzenie

Jak wybrać, żeby nie żałować?

Wybór odpowiedniego dostawcy najlepiej rozpocząć od rekomendacji znajomych, którzy z takiego rozwiązania korzystają lub korzystali w przeszłości. Catering dietetyczny Warszawa z roku na rok zyskuje na popularności, tak więc z powodzeniem znajdziemy w swoim otoczeniu osoby, mające wiedzę o tym, komu w tej ważnej sprawie warto zaufać a kogo omijać szerokim łukiem.

Fachowcy z firmy LightBox, która jest liderem na rynku diet pudełkowych, rekomendują, aby wybierać tylko te cateringi dietetyczne, które dostarczają posiłki każdego dnia i znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. To gwarantuje świeżość potraw i ich niepowtarzalny smak. Absolutnie niedopuszczalne jest, aby pudełka z posiłkami były przywożone raz na kilka dni. Diety powinny być przygotowywane przez profesjonalistę, ponieważ daje nam to pewność, że będą one nie tylko smaczne, ale także zdrowe i zgodne z naszymi celami dietetycznymi.

Zdrowe jedzenie

Ważne jest także to żeby ilość posiłków nie była mniejsza niż pięć. Dlaczego? Dieta pudełkowa ma dostarczać nam energii na cały aktywny dzień, musi więc robić to regularnie, a to daje tylko pięć posiłków. Poza tym taka ilość dań dodatkowo kształtuje nasze dobre nawyki dotyczące odżywiania.

Jeżeli zaś cierpisz na jakąkolwiek alergię pokarmową lub znajdujesz się w grupie osób chorujących na celiakię, to musisz zwrócić uwagę na to, aby firma, której powierzasz swoje odżywianie, posiadała stosowne certyfikaty, gwarantujące, że posiłki są przygotowywane z zachowaniem czystości od składników, które są w diecie niedopuszczalne. Od tego zależy Twoje zdrowie a często także i życie, nie należy więc tego lekceważyć i sprawdzać.

Jak pokazuje powyższy przykład, da się jeść smacznie, zdrowo i szybko jednak warto zrobić to z głową, czyli na przykład z odpowiednią dietą pudełkową oferowaną przez LightBox.

Ocena: 5.0