Czym przykryć dziecko w wózku podczas spaceru?

DzieckoRegularne spacery z noworodkiem są polecane przez lekarzy. Dotleniają organizm, pomagają w rozwoju układu odpornościowego, sprawiają, że maluch lepiej się rozwija. Spacery można rozpocząć już w 3. tygodniu życia. Jak wtedy przykryć malucha w wózku, aby było mu wygodnie?

Nowoczesne wózki dziecięce zwykle nie mają w komplecie żadnych artykułów do przykrycia maluszka oraz do podłożenia pod spód, aby spacer był wygodny. Trzeba będzie zakupić je samodzielnie. Tutaj mamy zasadniczo kilka różnych propozycji - sprawdź je razem z nami!

Na spód wózka najlepiej ułożyć prześcieradełko albo kocyk. Gdy wózek nie ma wodoodpornego spodu, wówczas możemy też położyć specjalny podkład nieprzemakalny, aby ochronić wózek przed zmoczeniem.

Pod główkę dziecka możemy położyć niewysoką poduszkę, ale niektórzy rodzice z niej rezygnują. Poduszka zapewnia jednak dodatkowy komfort w trakcie spacerów. Przykrycie z kolei powinniśmy dopasować do aury, a także do tego, jak dziecko jest ubrane. Generalnie jednak na cieplejsze dni sprawdzi się cienka kołderka lub kocyk z bawełny, natomiast na te chłodniejsze wybierzmy już coś cieplejszego, na przykład kołderkę lub kocyk z modnego obecnie polaru minky.

Kołderkę i kocyk możemy zabrać z domu na spacer, ale możemy też znaleźć w sklepach specjalne komplety do wózka, które składają się z poduszki i z kołderki. Zakupimy je zarówno w wersji bawełnianej, jak i polarowej. Poduszka i kołderka mają takie wymiary, aby zmieścić się w łóżku i przykryć dziecko podczas spaceru.

Kołderki z kompletów do wózka mogą również przydać się podczas zabawy, na przykład możemy ułożyć je na trawie. Sprawdzą się też podczas przewijania malucha, gdy nie chcemy kłaść go na zimnej czy brudnej nawierzchni. Kołderki i poduszki na ogół nie mają zdejmowanych poszewek, ale możemy prać je bez problemu w pralce, aby zachować czystość i świeżość.

Ceny kompletów do wózków nie są bardzo wysokie. Zwykle zapłacimy za nie od około 40 do 70 złotych w zależności od zastosowanego materiału oraz od producenta. Będą też świetnym pomysłem na prezent!

Ocena: 5.0

Komentarze