Depilacja laserowa - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Depilacja laserowa udChcesz wreszcie cieszyć się gładką skórą bez potrzeby ciągłego sięgania po maszynki, brudzące kremy, bolesne depilatory i woski? Rozwiązaniem dla Ciebie może być depilacja laserowa! Zabieg ten wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i jest przeznaczony dla większości typów skóry i włosów. Jednak jak się do niego przygotować? Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

Unikaj opalenizny

Opalanie się tuż przed zabiegami depilacji laserowej może prowadzić do mniej skutecznych wyników i potencjalnego przebarwienia skóry. Dotyczy to nie tylko wygrzewania się na słońcu, ale obejmuje również spraye do opalania, kremy i solarium. Ma to związek z podstawowym działem lasera - wychwytuje on ciemniejsze partie, na które wpływa. Jeśli więc zarówno skóra, jak i włosy są brązowe, to urządzenie ma o wiele bardziej utrudnione zadanie.

Unikaj innych form depilacji

Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa działa poprzez dostarczanie energii do mieszka włosowego pod powierzchnię skóry. Pigment włosa absorbuje tę energię, niszcząc pęcherzyk i zapobiegając jego przyszłemu wzrostowi. Aby upewnić się, że proces działa, mieszek włosowy musi być nienaruszony. Dlatego zawsze warto odstawić woski i depilatory przynajmniej na sześć tygodni przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej. Warto pamiętać o tym, że już golenie od jednego do dwóch dni przed wizytami nie stanowi problemu, ponieważ nie wpływa na leżącą wewnątrz skóry cebulkę włosa. Dodatkowo ogolenie skóry może zmniejszyć odczuwanie bólu podczas zabiegu.

To może boleć

Podczas gdy niektóre urządzenia oferują technologię chłodzenia zapewniającą minimalny dyskomfort, to jednak osoby o niskim progu bólu mogą i tak go odczuwać. Dotyczy to przeważnie bardzo delikatnych obszarów, takich jak strefa bikini lub pod pachami. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby na zabieg depilacji laserowej udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, w którym pracują doświadczone osoby.

Na stronie https://jadoreinstytut.com/depilacja możesz skontaktować się ze specjalistkami, które sprawią, że depilacja laserowa będzie idealnie dopasowana do Twojej skóry i potrzeb.

Po zabiegu potrzebna jest dodatkowa pielęgnacja skóry

Depilacja laserowa oddziałuje na skórę, dlatego też po tym zabiegu musisz unikać perfumowanych produktów, w tym dezodorantów lub kulek zapachowych. Nie można też stosować silnie wysuszających kremów na obszary, które zostały poddane depilacji. Pielęgnuj skórę za pomocą kojących, nawilżających kremów. Zastosuj filtry przeciwsłoneczne z SPF 30 lub wyższym, aby zapobiec oparzeniom słonecznym. Unikaj także gorących pryszniców, saun i wanien z hydromasażem przez co najmniej 24 godziny po ostatnim zabiegu.

Po jednym zabiegu włosy mogą odrastać

Aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry przez długi czas, potrzeba więcej niż jednego zabiegu laserowej depilacji. Twoje włosy rosną w cyklu trzech etapów: anagen (wzrost), katagen (przejściowy) i telogen (wypadanie). Laserowe usuwanie włosów jest najskuteczniejsze na mieszkach włosowych znajdujących się w fazie wzrostu. Dlatego konieczne będzie powtórzenie zabiegów, w odstępie od czterech do sześciu tygodni, w celu trwałej redukcji włosów.

Ocena: 5.0