Dieta odchudzająca z pudełkiem - dlaczego warto?

SałatkaOdchudzanie, ale i utrzymanie figury to nie lada wyzwanie - stwierdzenie banalne, patrząc na liczbę osób borykających się z nadwagą i otyłością na całym świecie. Na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników, takich jak brak czasu, stres, problemy z motywacją i budowaniem zdrowych nawyków, podjadanie, brak wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Wiele z tych problemów rozwiązuje dieta pudełkowa, dlatego jest popularna wśród gwiazd i nie tylko. Co może Ci oferować i kiedy warto z niej skorzystać?

Nie masz czasu na gotowanie. A zdrowe i urozmaicone w szczególności!

W pośpiechu i stresie często sięgamy po niezdrowe przekąski. Wychodzimy z domu bez śniadania, w pracy sięgając po to, co łatwo dostępne - rogaliki, batony czy kanapki, często z białego pieczywa i z grubą warstwą majonezu. Do domu wracamy zmęczeni i z wizją kolejnych obowiązków, przez co łatwo nam sięgnąć po gotowy produkt, który wystarczy wrzucić do mikrofali lub po prostu zamówić pizzę. Wybierając dietę pudełkową codziennie dostajesz do domu zestaw zdrowych posiłków, których nie musisz przygotowywać.

Sprawdź dietę odchudzającą na Łódzkie Pudełko: https://lodzkiepudelko.pl/nasze-diety/dieta-odchudzajaca.

Nie lubisz liczyć kalorii i nie potrafisz prowadzić zbilansowanej diety

Liczenie kalorii, indeksu glikemicznego czy upewnienie się, że w Twojej codziennej diecie jest odpowiednio dużo wszystkich mikro i makroelementów to wyzwanie, które wymaga wiedzy i skrupulatności. I w tej sytuacji dieta pudełkowa rozwiązuje problem - posiłki przygotowane są w ustalonej przez Ciebie kaloryczności i zbilansowane tak, aby dostarczać Ci wszystkich składników odżywczych i witamin.

Podjadasz i sięgasz po niezdrowe przekąski

Wizyty w supermarketach to dla Ciebie czas pokus - nie możesz się oprzeć, żeby nie sięgnąć po słodycze, przekąski czy niezdrowe dania gotowe, jak pizzę czy frytki. Często kupujesz na zapas i się przejadasz albo wyrzucasz nadmiar jedzenia. Korzystając z diety pudełkowej nie musisz chodzić do sklepu i robić zakupów spożywczych. To ogranicza możliwość kupowania niezdrowych przekąsek.

Nie masz czasu na ćwiczenia

Oszczędność czasu na gotowaniu i sprzątaniu po jedzeniu w kuchni oraz na zakupach spożywczych czy wymyślaniu posiłków, to czas, który możesz poświęcić na wiele spraw - na bycie dla rodziny, na rozwijanie swojej firmy, ale również na treningi. Dzięki temu odchudzanie może być skuteczniejsze.

Nie znasz smacznych i zdrowych potraw

Monotonność to często powód zarzucenia diety, często tej niskokalorycznej. Drugą sprawą jest jałowość potraw, które tworzymy, nie znając zdrowych i smacznych przepisów. Zamawiając dietę pudełkową dostajesz codziennie zestaw pysznych dań - nie ma tu miejsca ani na nudę, ani na jedzenie "samej sałaty". To zaleta, która wielu osobom pomaga nie tylko wytrwać w diecie, ale i na stałe zmienić nawyki żywieniowe.

Ocena: 5.0