Dlaczego warto skorzystać z porad psychologicznych online?

Porada psychologiczna onlineWizyta u psychologa jest dla wielu z nas trudnością z wielu powodów. Obawiamy się samego kontaktu, diagnozy, leczenia, a także tego, że jedno spotkanie nie wystarczy, a cały ich ciąg będzie wymagał poświęcenia dużej ilości czasu i wprowadzenia odpowiednich w tym celu zmian w życiu. Skorzystanie z porady online może ułatwić przebieg całych konsultacji. Przekonaj się, jakie niesie ze sobą korzyści.

Konsultacje takie, jak w gabinecie

Konsultacje psychologiczne online są prowadzone w taki sam sposób, jak klasyczne w gabinecie. Polegają na rozpoznaniu problemu i wprowadzeniu działań, które mają na celu usprawnienie życia pacjenta. Prowadzone są za pomocą kamerki internetowej, dzięki czemu specjalista ma takie same możliwości obserwacji reakcji i wysłuchania opowieści pacjenta, jak w swoim gabinecie.

Kiedy warto zdecydować się na konsultację z psychologiem?

Istnieje cały szereg sytuacji, w których warto skonsultować się z psychologiem. Jeśli tylko nie masz możliwości, by samodzielnie rozwiązać swoje problemy i nie potrafisz powrócić do stabilnego życia po kryzysie, może on podać ci pomocną dłoń.

Często będzie to znacznie bardziej skuteczna pomoc niż ta, którą mogą udzielić ci najbliżsi. Pomimo iż ich rady płyną z serca, nie zawsze mogą przynieść poprawę, gdyż nie analizują wielu aspektów sytuacji, które rozpatruje psycholog. Jednocześnie, najbliżsi pozostają emocjonalnie zaangażowani w twoje problemy, podczas gdy specjalista stoi obok i może każdy twój problem zweryfikować w sposób zupełnie obiektywny.

Codzienne problemy? Też możesz je skonsultować

Często wydaje nam się, że na konsultacje psychologiczne powinniśmy udawać się wyłącznie w poważnych sprawach. Jednak psycholog online może pomóc także w rozwiązaniu spraw codziennych, które z jakiegoś powodu nie dają ci spokoju.

Może to być kwestia zmiany pracy, rozstania z dotychczasowym partnerem albo trudności w aklimatyzacji w nowym miejscu zamieszkania. Niemniej istotne na pewno będą kwestie związane z rodzicielstwem oraz relacje z pociechami, które nie zawsze układają się tak łatwo, jak moglibyśmy sobie tego życzyć.

Psycholog pomoże jednak głębiej rozpatrzyć te sprawy i udzieli cennych rad, dzięki którym szybciej uda ci się rozwiązać każdy problem - indywidualny lub związany z innymi osobami.

Dla kogo najlepszy jest psycholog online?

Psycholog online to rozwiązanie szczególnie dobre dla osób, które nie mają możliwości uczestniczyć w spotkania na żywo z powodu częstych wyjazdów zawodowych. Za pośrednictwem Internetu będą mogły prowadzić konsultacje z każdego miejsca, w którym się znajdą, dzięki czemu ciągłość terapii zostanie zachowana bez względu na sytuację.

Z porad online skorzystają także osoby, które chwilowo przebywają z dala od swojego rodzinnego miejsca i poszukują sprawdzonego specjalisty, do którego szybko się dostaną. Dzięki zdalnym konsultacjom nie będą musiały czekać na powrót czy spotkanie ze swoim psychologiem, które mogłyby nastąpić bardzo późno. Dzięki temu unikną kłopotliwych sytuacji i podejmą lepsze decyzje, a dodatkowo nie zostaną same nawet w chwili największego załamania.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze