Dlaczego warto spożywać zdrową żywność?

Zdrowa żywnośćOdżywianie się to podstawowy proces życiowy człowieka i każdego organizmu żywego. Beż jedzenia i bez picia organizm nie może funkcjonować. Codzienny pokarm powinien być zdrowy, powinien dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Zdrowe odżywianie to sposób na zapobieganie wielu chorobom i na przedłużenie życia. Pomaga też utrzymać wymarzoną sylwetkę. Spożywanie zdrowych produktów bez zbędnych tłuszczów, konserwantów i pustych kalorii sprawi, że nasza sylwetka nabierze ładnych zdrowych kształtów, nie musimy się martwić o zbędne kilogramy, nie grozi nam też wychudzenie.

Spożywając zdrowe produkty poprawimy pracę naszego mózgu, na dłużej utrzymamy koncentrację. Poprawi się też nasz nastrój i samopoczucie.

Skąd pochodzi żywność ekologiczna?

Żywność ekologiczna pochodzi z upraw ekologicznych. Gospodarstwa ekologiczne dbają o glebę, o środowisko naturalne oraz o etyczne traktowanie zwierząt.

Żywność ekologiczna nie zawiera żadnych ulepszaczy smaku, zapachu i koloru. Jest pozbawiona pestycydów, środków ochrony roślin, sztucznych nawozów. Zwierzęta w hodowlach ekologicznych karmione są w naturalny sposób, bez modyfikowanych pasz i bez hormonów. Dzięki temu żywność ekologiczna zachowuje naturalny smak i zapach.

Żywność ekologiczna zawiera zdecydowanie więcej witamin i minerałów niż produkty pochodzące z upraw konwencjonalnych. Nie zawiera azotanów, metali ciężkich.

Gdzie kupić zdrową żywność?

Zdrową żywność można kupić w wielu sieciach handlowych. Robiąc zakupy starajmy się dokładnie czytać etykiety. Najlepiej odwiedzić sklep ze zdrową żywnością. Kupimy tam żywność, która jest kontrolowana i uregulowana przepisami prawnymi.

Wprawdzie koszt takiej żywności jest sporo wyższy niż koszt żywności wyprodukowanej w sposób konwencjonalny, ale kupując zdrową żywność przyczyniamy się do tego, że nasze pieniądze trafiają nie tylko do kasy sklepowej. Pieniądze są przekazywane też do lokalnych rolników prowadzących gospodarstwa ekologiczne. Dzięki temu nasze pieniądze mają znaczący wpływ na środowisko, na godne traktowanie zwierząt, na redukcję używania środków chemicznych oraz na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Produkty ekologiczne lepiej się przechowują, dłużej zachowują świeżość, są bardziej aromatyczne. Nadeszło lato, warto zmienić nieco sposób odżywiania i zacząć spożywać więcej zdrowych produktów. Po powrocie z urlopu z pewnością odczujemy przypływ energii.

Komentarze