Grzybica pochwy - poradź sobie z infekcją

Grzybica pochwyJedną z najczęstszych dolegliwości dotyczącą okolic intymnych jest grzybica pochwy. Warto wiedzieć co ją wywołuje i jak sobie z nią radzić.

Objawy grzybicy pochwy

Okolice intymne są często bardzo wrażliwe i podatne na infekcje. Niestety, wiele kobiet dotyka problem grzybicy pochwy. Nie jest to poważna dolegliwość, ale dosyć uciążliwa i wymaga leczenia. Najczęściej w początkowej fazie objawia się świądem i podrażnieniem okolic intymnych. Jeśli infekcja się rozwija, pojawia się także biała, "serowata" wydzielina o charakterystycznym zapachu. Możliwe jest też odczuwanie bólu lub podrażnienia w czasie i po stosunku.

Przyczyny grzybicy pochwy

Tego typu infekcje wywołują drożdżaki. Występują one często w w naturalnej mikroflorze pochwy i nie zawsze muszą być przyczyną dolegliwości. Zazwyczaj, występują dodatkowe czynniki, które sprzyjają rozwojowi infekcji. Powodem może być obniżona odporność, antykoncepcja, zażywanie antybiotyków. Rozwojowi drożdżaków sprzyjają również cukry, dlatego szczególnie w czasie trwania infekcji zaleca się odstawienie słodyczy. Grzybicę również "złapać" na basenie. Infekcji sprzyja aktywność seksualna czy ciąża - w tym ostatnim przypadku, ze względu na dobro płody należy infekcję zacząć leczyć jak najszybciej i pod kontrolą lekarza.

Leczenie infekcji

W zakażeniach pochwy istotna jest diagnostyka, która pozwoli odpowiednio wcześnie podjąć leczenie. Im wcześniej weźmiemy leki, tym szybciej opanujemy zakażenie i nie dopuścimy do jego rozwoju. Leki przeciwgrzybicze w postaci maści oraz kapsułek, które należy zażywać przez kilka dni (w zależności od okoliczności, konieczne może być także leczenie partnera) dostępne są na receptę. Na szczęście, są też środki, które można kupić bez wcześniejszej wizyty u lekarza, na przykład Lactovaginal. Ten probiotyk ginekologiczny w postaci dopochwowych kapsułek ma za zadanie utrzymać prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych. Dzięki temu, trudniej będzie o infekcję grzybiczą. Lactovaginal zawiera pałeczki kwasu mlekowego - zalecany jest w leczeniu infekcji, ale także jako ich profilaktyka oraz w przywracaniu właściwego stanu pochwy po przebytej grzybicy.

Więcej informacji na temat Lactovaginalu dostępnych jest na stronie www.lactovaginal.pl. Probiotyk dostępny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych, bez recepty.

Ocena: 5.0

Komentarze