Gumka recepturka? Znajdujemy dla niej ciekawe zastosowania

Gumki recepturkiGumki recepturki wykorzystywane są w biurze, w pracy na magazynach, w urzędach, aptekach, przez hurtownie, ale i w naszych domach. Tanie, niewielkie, kolorowe i bardzo wygodne w eksploatacji. To ich elastyczność i stosunkowo duża wytrzymałość sprawiają, że są tak cenionymi akcesoriami biurowymi, a przy tym cechuje je wszechstronne zastosowanie. Poza oczywistymi funkcjami, znajdujemy dla nich propozycje, które mogą ułatwić codzienne użytkowanie wielu artykułów. Przekonajmy się, jakie są pomysły na wykorzystanie gumek recepturek i które warto zapamiętać.

Przede wszystkim praktyczne

Elastyczna gumka recepturka, ekonomiczna w zakupie idealnie nadaje się do spinania-związywania paczek, listów, a także dokumentów w biurze. Przydaje się podczas prac domowych, a w firmach zajmujących się sprzedażą jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Sprawdza się w przemyśle, rolnictwie i ogrodnictwie. Zakupić ją można w szerokiej palecie kolorystycznej, jak i różnych rozmiarach. Co więcej, do wyboru mamy gumki klasyczne, krzyżowe, zaczepowe oraz lateksowe. Skupmy się jednak na oferowanych możliwościach, a na początek przytoczmy króciutką historię gumki recepturki.

Początki gumki recepturki to tak naprawdę praktyka aptekarska, gdzie akcesorium to było najczęściej wykorzystywanym. Dziś wciąż korzystamy z gumowego paska, jaki cechuje duża rozciągliwość, a także wytrzymałość. Właściwości te zależne są od zawartości kauczuku, na którym bazuje gumka recepturka. Im jest go więcej, tym na większą elastyczność można liczyć. Gdzie wykorzystamy tę małą, sprytną i elastyczną gumkę?

Ciekawe zastosowania

Kuchenne rewolucje to wyzwania, jakim próbujemy podołać każdego dnia. Produkty wykorzystywane w kuchni, jak i czynności, których się podejmujemy, nie zawsze są prostymi. Gumka recepturka okazuje się być bardzo przydatną w kuchennej codzienności.

Skorzystamy z niej, gdy będziemy mieć problem z otwarciem słoika lub butelki. Założona na nakrętkę bądź wieczko słoika, eliminuje ślizganie się rąk i łatwiej poradzić sobie z otwarciem. Kolejno doskonale stabilizuje deskę, która także często ślizga się na stole, gdy próbujemy coś pokroić. Wystarczy założyć ją na jednym bądź obydwu końcach deski i zadziała, jak antypoślizgowa podkładka.

Przydaje się również do pakowania drugiego śniadania, do pracy lub szkoły. Zawiązywanie woreczków to podstawa, ale wyobraźmy sobie, że kroimy swoje ulubione jabłko na cząstki, a gdy chcemy je zjeść, okazuje się być sczerniałe. Gumką można obwiązać pokrojone cząstki, tym samym chroniąc je przed dostępem powietrza i dłużej zachowując pożądane walory owocu.

W ten sposób można oznaczać kubki podczas imprezy, jeśli nie chcemy w ferworze zabawy sięgnąć po nie swój napój. Ten sam sposób sprawdza się do oznaczania butelek z płynami. Nie jednak po to, by nie pomylić butelek, ale po to, by nie musieć sprawdzać za każdym razem poprzez odkręcenie korka, ile mamy jeszcze płynu w butelce, chociażby ze środkami czystości.

Zaparzając herbatę bądź zioła, które umieszczone są w saszetkach, najczęściej zmagamy się z wpadającą do kubka torebką. Jeśli gumką obwiążemy kubek naokoło, to w ten sposób przytrzymamy torebkę i uchronimy swój napój przed smakiem przemoczonego papieru z oznaczoną saszetką.

Na domowe i modowe problemy

Wieczny bałagan w kablach, przewody plączące się pod nogami - ani to bezpieczne, ani bliskie idealnemu porządkowi. Z pomocą gumki recepturki można uporządkować wszystkie kable. W ten sam sposób poradzimy sobie z pakowaniem ubrań, które zajmują zwykle sporo miejsca. Owinięte gumką zajmą go nieco mniej i w walizce zmieszczą się inne niezbędne elementy.

Za małe spodnie lub psujący się suwak w dżinsach. Z takimi kłopotami zmagamy się w najmniej odpowiednich momentach. Zanim dojedziemy do domu, by się przebrać lub do sklepu po nową garderobę, skorzystamy z gumki recepturki. Przewiązana przez suwak i zaczepiona do guzika pozwoli spodniom nie spaść. Z kolei za małe spodnie, przynajmniej na krótką metę staną się nieupinającymi w pasie, jeśli połączymy guzik z dziurką.

Gumka recepturka zadziała niczym antypoślizg, gdy umieścimy ją na końcach wieszaków. Ubrania więcej nie będą się z nich zsuwać. W podobny sposób poradzimy sobie z uporządkowaniem nici, które zawsze się plączą.

Domowe awarie zdarzają się w życiu każdego z nas. Pęknięta rurka czy wężyk powodują wycieki, a na przyjazd fachowca trzeba poczekać. Gumką recepturką można chwilowo "załatać" takie dziury, dzięki czemu nie powstanie trudny do uprzątnięcia bałagan, nim się doczekamy profesjonalnej pomocy.

Mamy przed sobą produkt, który jest niewielki rozmiarami, mieści się w kieszeni spodni, a jednak pozwala na tak wszechstronne zastosowanie. Gumka recepturka powinna znaleźć się nie tylko w naszym biurze, ale i w domu czy samochodzie. Nigdy nie wiadomo, do czego jeszcze się przyda!

Autor: www.opakowania24.eu.

Komentarze

Mopsik
Znalazłem ostatnio ciekawy blog do czego mozna wykorzystac gumki recepturki https://e-hurtownia-opakowan.pl/blog/2019/08/30/gumka-recepturka/