Jak dobrać czółenka do kształtu stopy?

Dobór czółenek do kształtu stopyWspółczesny wybór odzieży i obuwia jest tak ogromny, że dla wielu osób kupno poszczególnych elementów garderoby może być niezwykle trudnym zadaniem. Funkcjonalność, a może estetyka? Wygoda czy najnowsze trendy modowe? Jakimi aspektami kierować się, aby nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim czuć się komfortowo? W przypadku czółenek damskich na uwagę zasługują nie tylko walory wizualne, ale również kwestia kształtu, rozmiaru i dopasowania do stopy. Jak zatem wybrać te idealne?

W przypadku damskiego obuwia, sytuacja jest bardziej złożona niż nam się wydaje. Nie wystarczy bowiem dopasować konkretny model pod względem rozmiaru czy fasonu. Szalenie istotnym czynnikiem, o którym niestety dość często zapominamy, jest dostosowanie fasonu pod posiadaną garderobę, a nawet sylwetkę! Choć kwestia wydaje się być oczywistą, w istocie może nastręczyć nam nie lada problemów. Optymalnie zatem byłoby zasięgnąć w tej sprawie profesjonalnej porady, jednak nie zawsze zatrudniony personel jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Pozostaje zatem samodzielne zgłębienie wiedzy na temat czółenek damskich, aby zyskać pewność, że wyglądamy w nich okazale.

Czółenka

Zasady doboru obuwia

Podstawowym czynnikiem jest fakt, że wybrany model obuwia musi odpowiadać naszym oczekiwaniom. Na nic sprawdzą się fasony z wężowej, kolorowej skóry, jeśli na co dzień preferujemy spokojne, raczej neutralne stylizacje. Niemniej jednak, przy zakupie tychże butów, musimy wziąć pod uwagę naszą figurę. W sytuacji, kiedy jesteśmy posiadaczkami masywnych, stosunkowo dużych kostek, czółenka damskie nie powinny być wzbogacone paskami w tych okolicach. Wybierając taki model jedynie jeszcze bardziej podkreślimy dużą nogę, co z pewnością nie będzie stanowić o atucie naszej sylwetki. O wiele lepszym wyborem w takim przypadku okazują się buty z odkrytą piętą lub eksponujące śródstopie, gdyż ich niezaprzeczalnym atutem jest umiejętność wydłużenia nogi.

Kształt stopy a wybrany model

Posiadaczki krótkich nóg muszą unikać pasków w kształcie litery T, zlokalizowanych w miejscu podbicia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że posiadają umiejętność skracania nogi, co w przypadku niewysokich, filigranowych pań akurat nie zasługuje na podkreślenie. Optymalnie zatem będą przedstawiać się czółenka damskie typu open toe bądź peep-toe. Te w neutralnym, cielistym kolorze, dodatkowo wzbogacone wysokim obcasem sprawią, że noga będzie smuklejsza i dłuższa niż w rzeczywistości.

W jaki jeszcze sposób możemy optycznie wydłużyć swoją sylwetkę? Kolejnym sprawdzonym trickiem są buty z migdałowym lub spiczastym noskiem. Co sezon projektanci oferują nam tego typu obuwie, gdyż ich ponadczasowa forma cieszy się wiernym gronem zwolenniczek. Należy jednak pamiętać, że mocno wysunięty nosek nie jest przeznaczony dla kobiet o szerszej stopie, gdyż zwłaszcza przy dłuższym noszeniu, powoduje dyskomfort i ucisk. O wiele lepszym rozwiązaniem okazują się wtedy czółenka damskie z zaokrąglonym szpicem. Nie tylko wygodne, ale również skrywające w sobie wdzięk stylu vintage oraz posiadające umiejętność optycznego zmniejszenia stopy.

Autor: www.g2g-obuwie.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze