Jak dobrać perfumy męskie?

Perfumy męskieMęskie perfumy i wody kolońskie dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Każdy może wybierać spośród najróżniejszych kompozycji zapachowych. Dlatego nie ma się co dziwić, że czasem podjęcie decyzji jest nie lada wyzwaniem. Warto wiedzieć, czym się kierować przy zakupie i jak dobrać idealne perfumy.

Perfumy męskie - jak je wybrać?

Dobrze dobrane perfumy męskie to niezwykle ważna kwestia. Są one istotnym dodatkiem dla każdego mężczyzny, wpływają na to, jak jest on postrzegany przez innych. Wybór jednak nigdy nie należy do najłatwiejszych. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi nutami zapachowymi. W perfumeriach można za darmo zapoznać się z naprawdę bogatą kolekcja zapachów.

Warto także przejrzeć popularne perfumy męskie - ranking, który zawiera najbardziej polecane w danym sezonie zapachy z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego produktu. Warto pamiętać, że nie każdy zapach będzie na tyle uniwersalny, żeby spełnił oczekiwania każdego. Niektóre produkty świetnie sprawdzają się latem, inne z kolei zimą.

Dobór perfum do charakteru

Perfumy męskie powinny być dobrze dobrane do charakteru danego mężczyzny. Najładniejsze męskie zapachy to takie, które podkreślają osobowość mężczyzny i są unikatowe. Panowie, którzy charakteryzują się bardziej dominującymi charakterami powinny postawić na ciężkie, mocne nuty zapachowe. Z kolei panowie oryginalni, np. artyści mogą postawić na perfumy, które posiadają niecodzienne, unikatowe składniki, przez co zapach jest niepowtarzalny. Nie zawsze więc najdroższe perfumy będą strzałem w dziesiątkę!

Różne rodzaje męskich perfum

Jak wspomniano wcześniej na rynku dostępne jest bardzo wiele najróżniejszych kompozycji zapachowych dla mężczyzn. Do najpopularniejszych rodzajów należą:

  • Perfumy kwiatowe - dominują w nich nuty zapachowe kwiatowe, zwykle są bardzo delikatne i subtelne,
  • Perfumy szyprowe - ich zapach bazuje na mchach i żywicach, częstym dodatkiem jest piżmo,
  • Perfumy owocowe - są one zdominowane przez nuty świeżości i owocowej lekkości,
  • Perfumy orientalne - idealne propozycje dla panów, którzy cenią sobie niestandardowe zapachy, perfumy tego typu są bardzo aromatyczne, dominuje w nich wanilia oraz aromaty korzenne.

Oczywiście w perfumeriach dostępne są także propozycje będące mieszaniną powyższych rodzajów. Każdy z pewnością znajdzie idealne perfumy dla siebie - przy czym wcale nie trzeba się ograniczać do jednego wariantu!

Inne kwestie ważne w trakcie wyboru perfum

Jak wspomniano podczas wyboru ważną kwestią jest także pora roku. Niektóre perfumy - szczególnie te lekkie, kwiatowe bądź owocowe, świetnie się sprawdzają w okresie wiosenno-letnim, z kolei w okresie jesienno-zimowym zdecydowanie królują zapachy bardziej trwałe i mocne. W takim czasie najczęściej wybierane są perfumy szyprowe, drzewne czy orientalne, a także wszelkie mieszanki i kombinacje tych zapachów. Ważne jest to, żeby brać pod uwagę takie rozgraniczenie, ponieważ zbyt mocne perfumy latem mogą zwyczajnie przytłaczać.

Istotna jest także okazja, niekiedy lepiej użyć delikatniejszego zapachu, a w innych okolicznościach można iść na całość i postawić na mocną, bardziej zdecydowaną nutę.

Wybór męskich perfum to nie taka łatwa kwestia. Należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Podczas wyboru należy pamiętać, że nie ma uniwersalnych zapachów. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest stawianie na zapachy pochodzące od zaufanych producentów - można mieć wtedy pewność, że zapach będzie trwały i utrzyma się przez kilka dobrych godzin, podczas gdy innych produktów nie można wyczuć już po krótkim czasie.

Komentarze