Jak działają wypełniacze zmarszczek?

Jak działają wypełniacze zmarszczek?Znalezienie skutecznego sposobu na pozbycie się zmarszczek lub przynajmniej zmniejszenie ich widoczności dla każdej dojrzałej kobiety jest niezwykle ważne. Niestety zachowanie idealnie gładkiej cery jest bardzo trudne. Procesy starzenia, stale zachodzące w organizmie, nie omijają też skóry twarzy. Na skutek ich działania traci ona swoją jędrność i elastyczność. W konsekwencji zaczynają pojawiać się na niej początkowo niewielkie bruzdy, które z czasem ulegają pogłębieniu. Choć całkowite wyeliminowanie zmarszczek jest praktycznie niemożliwe, dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, można sprawić, że staną się one mniej widoczne. Ich przykładem jest tzw. wypełniacz zmarszczek, czyli kosmetyk, którego zadaniem jest wygładzenie nieestetycznych bruzd i zagłębień. Jak działa i kiedy należy po niego sięgnąć?

Wypełniacz zmarszczek - Twój sposób na gładką cerę!

Wypełniacz zmarszczek, np. pochodzący z linii Revitalift Filler marki L’Oréal, to kosmetyk o silnie skoncentrowanym działaniu. Składniki aktywne w nim zawarte wpływają na poprawę elastyczności i jędrności skóry, która w skutek działania procesów starzenia traci naturalne substancje odpowiedzialne za utrzymanie jej dobrej kondycji. To właśnie wysoki poziom sprężystości i elastyczności skóry chronią ją przed powstawaniem zmarszczek. W rezultacie jego obniżenie prowadzi więc do nasilenia i pogłębiania bruzd widocznych na twarzy. Co sprawia, że wypełniacz zmarszczek jest skuteczny?

Poziom skuteczności wybranego preparatu uzależniony jest od jego składu. W zależności od tego, jakie substancje zawiera, może faktycznie rozwiązywać problem zmarszczek lub jedynie poprawiać kondycję skóry, pozostawiając zmarszczki wciąż widoczne. Jakie składniki powinien zawierać dobry wypełniacz zmarszczek? Pierwsze miejsce w zakresie poprawy sprężystości skóry, a tym samym przeciwdziałaniu zmarszczkom, bezapelacyjnie należy do kwasu hialuronowego. Im większe stężenie substancji, tym lepsze rezultaty zapewnia stosowanie produktu, który go zawiera.

Kwas hialuronowy to substancja, która w naturalny sposób występuje w komórkach skóry, jednak wraz z wiekiem jego stężenie maleje. Dla skóry twarzy pełni on niezwykle ważne zadanie. Dzięki zdolnościom wiązania cząsteczek wody zapobiega jej nadmiernej utracie, gwarantując skórze wysoki poziom nawilżenia. Kwas hialuronowy odpowiada także za zachowanie elastyczności i sprężystości skóry. To jego obecności zawdzięcza ona swoją gładkość i objętość. Dlatego też kosmetyki z wysoką zawartością kwasu hialuronowego, jak wspomniany wcześniej wypełniacz zmarszczek L’Oréal, są idealnym rozwiązaniem dla skóry dojrzałej. Zawarte w nim składniki wraz z kwasem hialuronowym wnikają w głąb skóry, przywracając jej utraconą elastyczność i sprężystość, dodatkowo ją pielęgnując.

Co zrobić, aby zwiększyć skuteczność wypełniacza zmarszczek?

Aby wypełniacz zmarszczek mógł okazać się naprawdę skuteczny, jego zastosowanie warto uzupełnić o preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, których skład będzie oparty na składnikach poprawiających poziom nawilżenia i elastyczności skóry. Warto więc sięgnąć po krem z kwasem hialuronowym, np. pochodzący ze wspomnianej wcześniej linii Revitalift Filler od L’Oréal, krem z kwasem hialuronowym Mixa Hyalurogel lub Dermedic Hydrain 3, który - aplikowany rano i wieczorem na całą twarz - pozwoli jej odzyskać zdrowy wygląd i pożądaną gładkość. Działanie tego rodzaju kosmetyków można uzupełnić też o zastosowanie maski do twarzy, również zawierającej wysokie stężenie kwasu hialuronowego. Maskę należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy w 2 - 3 razy w tygodniu. Dla zachowania dobrej kondycji skóry twarzy warto ponadto od czasu do czasu wykonywać masaż, który pobudzi ukrwienie skóry i zmusi jej komórki do intensywnej regeneracji.

Źródło: www.nowosci.lorealparis.pl.

Komentarze