Jak optycznie powiększyć oczy i uwodzić spojrzeniem?

Optyczne powiększenie oczuPosiadasz małe oczy z natury, a może stały się one optycznie mniejsze w wyniku noszonych przez Ciebie okularów z minusami? Zastanawiasz się, jak możesz je skutecznie powiększyć? Odpowiedź jest prosta: makijażem! Przedstawiamy sprawdzone triki na makijaż powiększający oko!

Jak powiększyć oczy makijażem?

Powiększenie małych oczu możemy wykonać w bardzo łatwy i szybki sposób przy pomocy stosowanych na co dzień kosmetyków do makijażu. Wystarczy jedynie wcielić w życie kilka prostych trików, które pozwolą nam nie tylko optycznie powiększyć oczy, ale też stworzyć klasyczny i bardzo kobiecy makijaż oczu, pozwalający wprost uwodzić spojrzeniem!

Zadbaj o odpowiedni makijaż oczu

Większą część powieki trzeba utrzymać w jasnym kolorze. Tylko w zewnętrznym kąciku oka należy użyć cienia w ciemniejszym i matowym odcieniu. Najlepiej w tym przypadku zastosować kolory z tej samej palety np. srebrzysty cień w połączeniu z cieniem w kolorze ołówkowym. Warto też dodać niewielką ilość rozświetlającego cienia na środku powieki (tuż nad linią rzęs), by optycznie otworzyć oczy.

Jak optycznie powiększyć oczy przy pomocy rozświetlacza?

Efekt optycznie powiększonego oka uzyskamy również poprzez zastosowanie niewielkiej ilości rozświetlacza lub jasnego i połyskującego cienia w wewnętrznym kąciku oka. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku kosmetyki w odcieniu złotym, szampańskim lub waniliowym. Ten trik sprawi nie tylko, że nasze oczy automatycznie się "otworzą", ale też, że spojrzenie nabierze promiennego i odświeżonego wyglądu.

Jak powiększyć małe oczy przy pomocy eyelinera?

W przypadku techniki powiększania oczu bardzo ważne jest, aby w naszym posiadaniu znalazł się eyeliner w czarnym kolorze. Możemy zdecydować się na czarną kreskę na oku przy pomocy miękkiej kredki, jak również eyelinera w żelu lub flamastrze np. Super Liner Superstar L'Oréal Paris z wyjątkowo intuicyjną końcówką, pozwalającą dopasować się do powieki przy każdym ruchu. W tym przypadku musimy jednak zachować pewien umiar - kreska na oku nie powinna być ani zbyt cienka, ani zbyt gruba, by mogła przynieść nam efekt "otwartego oka". Poza wykonaniem tradycyjnej kreski warto również pomalować wewnętrzną krawędź górnej powieki (linia wodna na górnej powiece), by dodatkowo wydobyć z oczu głębię spojrzenia.

Przy małych oczach zdecydowanie unikajmy jednak obrysowywania eyelinerem dolnej powieki, gdyż przyniesie to efekt odwrotny od zamierzonego.

Makijaż brwi powiększający oko

Jeżeli zależy nam na skutecznym powiększeniu oczu, musimy też odpowiednio zadbać o makijaż naszych brwi. Brwi powinny mieć przede wszystkim odpowiednią długość - za krótkie brwi zaburzą tylko efekt powiększania oczu. Pamiętajmy też, by wyczesać brwi ku górze, a tuż pod nimi umieścić delikatny cień w jasnym odcieniu, co pozwoli nam rozświetlić całą powierzchnię oka.

Jak powiększyć oczy? Zadbaj o efekt sztucznych rzęs!

Podkręcone, pełne objętości i wywinięte ku górze rzęsy to jeden z najbardziej skutecznych i sprawdzonych trików na optyczne powiększenie oka. Jeśli wygląd naszych naturalnych rzęs pozostawia wiele do życzenia, z powodzeniem możemy wspomóc się w tej sytuacji sztucznymi rzęsami. Jeżeli wykonujemy makijaż oczu tradycyjnie przy pomocy tuszu do rzęs, pamiętajmy o tym, by dokładnie wyczesać swoje rzęsy i nałożyć większą ilość maskary w zewnętrznych kącikach, by nadać oczom kształt migdałów!

Powiększenie oka poprzez białą linię wodną

Przy małych oczach warto podkreślić krawędź dolnej powieki (tzw. linię wodną) białą lub cielistą kredką do oczu. Ten trik doskonale rozświetli spojrzenie i otworzy oczy. Jest to metoda, którą warto zastosować nie tylko przy pełnym makijażu, ale też wtedy, gdy w ogóle nie mamy czasu na makijaż. Nawet bez asysty dobrego tuszu do rzęs nasze oczy będą wyglądały na zdecydowanie większe!

Komentarze