Jak pozbyć się przebarwień po opalaniu?

Przebarwienia po opalaniuKolor naszej skóry zależy od ilości barwnika, który się w niej znajduje. Za jego produkcję odpowiadają melanocyty, które wytwarzają melaninę. Zdarza się jednak, że w pewnych niewielkich obszarach skóry melanocyty pracują intensywniej, co objawia się w postaci ciemniejszych plam i piegów.

Winą za powstawanie przebarwień należy obarczać promieniowanie UV. Dużą rolę odgrywa również dieta, przyjmowane leki i zioła, a nawet rodzaj stosowanych kosmetyków. Z ekspozycji na słońce powinny zrezygnować osoby z chorobami wątroby, a także nadużywające alkoholu. Przebarwień na skórze w wyniku ekspozycji na słońce można uniknąć w bardzo prosty sposób - używając dobrych kremów z wysokim filtrem. W przypadku piegów, pieprzyków i naturalnej skłonności do powstawania plam wskazane są wysokie filtry - od 40 wzwyż. Krem należy nakładać na widoczne miejsca około 15- 20 minut przed wyjściem z domu. Dzięki temu preparat wchłonie się w skórę, a filtr będzie chronił już od pierwszych chwil spędzonych na powietrzu. A co w przypadku, gdy nieestetyczne przebarwienia już na dobre zadomowiły się na naszej skórze?

Przebarwienia po opalaniu

O ile piegi na nosie są urocze i potrafią odmłodzić twarz, tak większe, rozlane przebarwienia z pewnością ładnie nie wyglądają. Istniejące już plamy można na szczęście usunąć lub zminimalizować ich widoczność. Do tego celu służą specjalistyczne zabiegi, które są wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej: laser Fraxel, mezoterapia igłowa, peelingi medyczne i dermapen.

Zabiegi laserowe

Fraxel to zaawansowany technicznie laser, którego zadaniem jest intensywna regeneracja tkanek skóry. Laser skutecznie usuwa widoczne przebarwienia na skórze dzięki emitowaniu światła o długości 1550 nm. Energia lasera zostaje przyjęta przez komórki skóry, która pobudza je do regeneracji. Choć tkanki zostają tutaj podgrzane, to jednak w żaden sposób nie dochodzi do poparzenia. Tkanka zostaje "zbombardowana" dużą ilością impulsów, które zmuszają poszczególne komórki do odbudowy. Działanie lasera odbywa się na głębokości około 2 mm, a zatem daje długotrwały efekt. Fraxel usuwa nie tylko przebarwienia, ale także zmarszczki, blizny i inne zmiany.

Mezoterapia igłowa

To metoda, która cieszy się od lat dużym powodzeniem i skutecznością. W trakcie zabiegu do skóry pacjenta jest wprowadzany preparat leczniczy - punkt po punkcie. Dużym plusem zabiegu jest możliwość wstrzyknięcia substancji dokładnie w te obszary, które wymagają leczenia. Poprawę wyglądu skóry widać już po pierwszej wizycie. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o wszechstronnym działaniu - usuwa przebarwienia na skórze, zmarszczki, redukuje blizny, cellulit, rozstępy.

Złuszczanie skóry

Peelingi medyczne polegają na złuszczaniu naskórka oraz znajdującej się pod nim skóry (górne warstwy) za pomocą specjalnych roztworów chemicznych. W wyniku peelingu zostają usunięte martwe komórki, a odsłonięciu ulega świeża i zdrowa skóra. Zabieg wspomaga odnowę skóry, usuwa przebarwienia i inne defekty.

Dermapen

Dermapen to urządzenie składające się m.in. z wielu bardzo cienkich igieł, które wprowadzają w głąb skóry substancje odżywcze i regenerujące. Nakłuwanie jest możliwe przez szybkie pulsowanie grupy igieł. Urządzenie jest bardzo precyzyjne, dlatego pozwala na terapię także wybranych fragmentów skóry. Zabieg jest stosowany na całym świecie w bardzo dobrych i nowoczesnych gabinetach odnowy. Odznacza się dużą skutecznością, krótkim czasem rekonwalescencji, szybkością i komfortem.

Źródło: www.estina.pl.

Ocena: 4.8

Komentarze

IZa
Moja siostra miała bardzo przykre doświadczenia z przebarwieniami . Na twarzy pojawiły się jej brązowe plamy, których nie dało się zakryć nawet korektorem. Kupiłam jej serum neotone i po miesiącu stosowania na dzień i na noc cera nabrała równego kolorytu.