Jak prawidłowo używać maseczek do twarzy?

Maseczka do twarzyO tym, że istnieje coś takiego, jak maseczki do twarzy, przypominasz sobie dopiero przed Wielkim Wyjściem? Lubisz je, ale nie jesteś zbyt regularna w ich stosowaniu? To spore niedopatrzenie! Włącz maseczki do twarzy do swojej rutyny pielęgnacyjnej, a szybko zauważysz pozytywne efekty. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak często używać tego typu produktów oraz jaką maseczkę wybrać, aby faktycznie służyła Twojej skórze.

Maseczka do twarzy - ile to w sam raz?

Jednorazowe użycie maseczki do twarzy zrobi Twojej skórze tyle, co… nic. Można to porównać z łykaniem witamin i suplementów. Jeśli nie przyjmujesz ich regularnie, raczej nie zauważysz żadnych efektów np. pod postacią lepszych wyników badań. Maseczka stosowana raz w miesiącu lub rzadziej raczej nie poprawi kondycji Twojej cery. Chyba że sięgniesz po produkt o wyjątkowo silnym działaniu, czyli przeznaczony na wspomniane Wielkie Wyjścia.

To, jak często należy stosować tego typu produkty, zależy przede wszystkim od zaleceń producenta. Najczęściej jest to raz w tygodniu. Wyjątek stanowią maseczki nawilżające do twarzy - choć i tu należy kierować się informacjami na opakowaniu. Możesz po nie sięgać nawet co 2-3 dni, czyli wtedy, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Rzadziej, maksymalnie raz w tygodniu (częstotliwość zależy m.in. od rodzaju oraz wrażliwości Twojej skóry), w ruch może pójść także kosmetyki o działaniu oczyszczającym. Dlaczego nie częściej? Złuszczają i usuwają one martwy naskórek. Regularnie wykonywany zabieg pozwala na znaczne poprawienie kondycji cery, wyrównanie kolorytu, zmniejszenie widoczności porów itd. Przed kolejną aplikacją produktu należy jednak poczekać, aż skóra się zregeneruje. Inaczej pojawią się podrażnienia, zaczerwienienia i dojdzie do wysuszenia.

Maseczki do twarzy - na co zwrócić uwagę?

W drogeriach i aptekach znajdziesz naprawdę przeróżne kosmetyczne maseczki do twarzy - dopasowane do rodzaju skóry oraz jej konkretnych potrzeb. Jeśli więc szukasz idealnego produktu dla siebie, zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać. Może to być np.:

 • wspomniane już nawilżenie,
 • oczyszczenie porów,
 • ograniczenie wydzielania sebum,
 • redukcja niedoskonałości,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • zmniejszenie widoczności naczynek,
 • wzmocnienie i poprawienie gęstości skóry, ujednolicenie drobnych zmarszczek,
 • zniwelowanie oznak zmęczenia,
 • pobudzenie regeneracji naskórka itd.

Poza tym do wyboru masz maseczki do twarzy o różnej formule. Boom na azjatycką pielęgnację spowodował rosnącą popularność produktów w płachcie. Swoich fanów mają też maski typu peel-off, czyli takie, które ściąga się w całości ze skóry. Powodzeniem cieszą się również kosmetyki glinkowe - do rozrobienia. Gotowe maseczki, np. w formie kremu, na pewno będą wygodniejsze w użyciu.

Maseczka do twarzy

Jak stosować maseczki do twarzy?

Wiesz już, że regularnie stosowana maseczka może dać Ci naprawdę świetne rezultaty. O ile będziesz prawidło jej używać! O czym należy pamiętać?

 1. Bezwzględnie stosuj się do zaleceń producenta odnośnie do sposobu oraz czasu aplikacji produktu.
 2. Kosmetyk należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę. Wykonaj demakijaż, umyj twarz środkiem myjącym, wyrównaj pH za pomocą toniku.
 3. Warto też zastosować peeling. Jeśli pozbędziesz się martwego naskórka, czynniki aktywne z maski zadziałają z większą mocą.
 4. Możesz delikatnie ogrzać skórę twarzy za pomocą ciepłego ręcznika lub parówki. Dzięki temu otworzysz pory.
 5. Aplikując maskę, omijaj wrażliwe okolice oczu oraz ust.
 6. Po zmyciu kosmetyku możesz zastosować krem, szczególnie w przypadku oczyszczających maseczek do twarzy.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu wpiszesz maseczki do twarzy do swojego stałego repertuaru pielęgnacyjnego. Bądź systematyczna, a na pewno wkrótce zauważysz poprawę stanu swojej skóry.

Komentarze