Jak przyspieszyć okres? Sposoby domowe i metoda farmakologiczna

Jak przyspieszyć okresJak przyspieszyć okres? Popularne metody domowe i farmakologiczna. Ileż to razy podczas długo planowanego urlopu, czy wypadu w góry pojawia się miesiączka, która potrafi pokrzyżować plany, popsuć długo wyczekiwany wyjazd czy wesele przyjaciółki.

Oczywiście większość kobiet przeżywa krwawienie miesięczne bezboleśnie. Jest również i taka grupa kobiet, u której oprócz bólu w podbrzuszu zdarzają się omdlenia, bóle głowy, spadek i nastroju wywoływane w znacznym stopniu przez burzę hormonów.

Jeśli więc pojawienie się miesiączki podczas urlopu, czy ważnej imprezy wiąże się z wieloma komplikacjami, a czasem nawet z koniecznością zmiany planów, warto wówczas zastosować jeden ze sposobów na przesunięcie okresu i w ważnych chwilach cieszyć się pełnią życia.

W medycynie od lat znane są sposoby na przyspieszenie o kilka dni terminu miesiączki, co jest oczywiście możliwe pod warunkiem, że po pierwsze nie jesteśmy w ciąży, a po drugie mamy uregulowany cykl miesięczny.

Popularne metody przyspieszenia okresu

Do najpopularniejszych metod przyspieszenia o kilka dni okresu należą:

Metody domowe

Specjaliści od ziołolecznictwa przestrzegają jednak by nie stosować mieszanek ze wszystkich rodzajów ziół wymienionych powyżej, gdyż zioła mogą się nawzajem wykluczać. Najlepiej zatem przez kilka dni pić jedną herbatkę, a jeśli ta nie przyspieszy krwawienia zastosować kolejną. Nie należy również przesadzać z liczbą herbatek.

  • gorąca kąpiel - jest jedną ze starszych metod stosowanych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Gorąca kąpiel, która obok tego, że sprzyja relaksowi, poprawia również krążenie krwi w całym organizmie. Bardzo podobne działanie będzie miała sauna, poduszka elektryczna lub zwyczajny termofor z gorącą wodą. Ważne jest by o zmianie terminu miesiączki pomyśleć kilka dni wcześniej, gdyż tą metodę należy stosować przez kilka wieczorów z rzędu. Pamiętajmy, by nie przesadzić z temperaturą i nie poparzyć się, nie chodzi bowiem o to by skóra parowała, ale rozgrzanie.
  • wysiłek fizyczny to kolejna znana od lat metoda przyspieszenia miesiączki. W praktyce im więcej czasu i siły poświęcimy na ćwiczenia fizyczne, tym szybciej nadejdzie miesiączka. Ćwiczenia fizyczne powinny trwać przynajmniej pól godziny dziennie i obciążać w maksymalny sposób dolne partie ciała. Do najskuteczniejszych ćwiczeń przyspieszających okres  należą: bieganie, brzuszki, przysiady, skłony, jazda na rowerze czy nawet chodzenie po schodach.

Metoda farmakologiczna

  • kuracja hormonalna - jeśli o urlopie czy imprezie, na której nie chcemy mieć okresu, wiemy z wyprzedzeniem warto zasięgnąć porady lekarza, jak odpowiednio przyjmować pigułki antykoncepcyjne by przyspieszyć miesiączkę. Nie warto w tym wypadku eksperymentować samodzielnie. Zawsze należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do tabletek. Tą metodą można przyspieszyć, względnie opóźnić okres dość skutecznie. Warto jednak jakiekolwiek przesunięcia terminu okresu skonsultować z lekarzem, by przy okazji nie nabawić się problemów ze zdrowiem.

Inne sposoby

Do mniej popularnych sposobów przyspieszenia okresu należą:

  • tabletka aspiryny, gdy czujemy, że miesiączka już się zbliża (odczuwamy charakterystyczny ból brzucha rozdrażnienie itp.), w ten sposób można przyspieszyć krwawienie, jednak nie należy tej metody nadużywać, gdyż aspiryna przyjmowana w nadmiarze może doprowadzić np. do krwotoku;
  • lampka wina ma w tym obszarze podobne działanie do aspiryny. Alkoholu nie należy nadużywać - oprócz dolegliwości miesiączkowych możemy nabawić się dolegliwości dużo poważniejszych. Jeśli jednak ktoś wybierze tę metodę najlepiej zadziała relaksujący kieliszek czerwonego wina w dobrze ciepłej kąpieli. Pamiętajmy jednak by zachować umiar zarówno z ilością wina jak i temperaturą wody, która nie powinna być zbyt gorąca.

Uwaga nie należy w żadnym wypadku łączyć obu podanych metod, gdyż taka mieszanka może być groźna dla zdrowia i życia, a przecież na urlop chcemy dotrzeć w najlepszej formie.

Choć dla wielu kobiet przesunięcie terminu miesiączki wydaje się być konieczne, to w przypadku bardzo uciążliwych, bolesnych i obfitych miesiączek, bez względu na to czy udało się przyspieszyć miesiączkę  czy też nie, warto opowiedzieć o swoich dolegliwościach miesiączkowych lekarzowi, gdyż mogą być przyczyną poważnych schorzeń lub przeciwnie mogą być łatwe do zwalczenia.

Komentarze