Jak sprzątać w kilka minut? Akcja ratujmy sobotę!

Odpoczynek po sprzątaniuTydzień ma siedem dni, z których 5 spędzacie w pracy. Następnie w weekend całą sobotę poświęcacie na sprzątanie. Wieczorem, zmęczeni po porządkach, oglądacie coś w telewizji albo na Netflixie. Nagle jest już niedziela. Podsumowując macie jeden dzień dla siebie. Gdyby tylko dało się rozciągnąć weekend o chociaż jedną dobę… A może jednak da się jakoś odzyskać ten dzień poświęcony na sprzątanie? Kto chciałby mieć naprawdę wolną sobotę? Postanowiliśmy ruszyć z misją ratowania weekendów.

One powinny być dwudniowe, to musi być czas na wypoczynek, a nie prace domowe! Motywowani chęcią odzyskania sobót zaczęliśmy myśleć, co możemy zrobić w ciągu tych pięciu dni. Gdyby tak każdego dnia wykonywać kilka małych prac albo jakoś je usprawnić to może dalibyśmy radę! Co można zrobić w kilka minut, nie przepracowując się po pracy?

Czyszczenie toalety

Łazienka czysta w kilka minut

Łazienka miejsce, które czyści się najdłużej. Spróbujmy zrobić to w kilka minut. Jak? Ograniczmy szorowanie pochłaniające mnóstwo czasu. Swoją toaletę zalejcie na noc octem, możecie także posypać ją sodą oczyszczoną. Kiedy wstaniecie rano, użyjcie szczotki. Nie będziecie musieli za bardzo się wysilać, bo duet octu i sody pracował nad tym całą noc.

Dobór środków

Myślicie, że taki domowy trik nie sprawdzi się w Waszym przypadku? Nie ma problemu. Na rynku jest dostępna masa przeróżnych środków czystości. Warto tutaj wspomnieć o chemii niemieckiej. Niemiecka chemia to po prostu lepsza jakość. Na szczęście nie musimy po nią jechać aż do Niemiec. Istnieje wiele sklepów, w których możemy zaopatrzyć się w środki czystości naszych sąsiadów. Kiedy kupicie to, czego potrzebujecie, przeczytajcie co jest napisane na danym środku. Często na wielu z nich znajdziemy instrukcję, by najpierw spryskać daną powierzchnię, a następnie odczekać kilka minut. To naprawdę robi różnicę. Te 10 czy 15 minut pozwala środkom zadziałać, dzięki czemu możemy tylko przetrzeć powierzchnię, a i tak zbierzemy cały osad.

Kolejną kwestią istotną w szybkim sprzątaniu jest regularność. Jeśli codziennie poświęcimy pół minuty na przetarcie armatury w łazience, oszczędzimy sobie szorowania w sobotę. Dzięki temu nasze krany będą zawsze lśniące i pozbawione osadu z mydła.

Czyszczenie armatury kuchennej

Czyszczenie luster

Podobnie jest w przypadku lustra. Zdarza wam się zabrudzić je podczas mycia twarzy albo zębów. Zaopatrzcie się w płyn do mycia okien w końcu lustro to szkło z dodatkiem srebra! Po zabrudzeniu spryskajcie je wspomnianym środkiem, po czym przetrzyjcie szmatką. Płyn do mycia okien trzymajcie w łazience W ten sposób zawsze będzie pod ręką.

Mieszkanie bez kurzu

Jak zaoszczędzić czas na odkurzaniu? Odpowiedź nie należy do najtańszych, ale jest warta swojej ceny! W końcu czas to pieniądz. Żyjemy w świecie, w którym coraz większą rolę odgrywają roboty. W tych różnych niesamowitymi rzeczach, jakie są w stanie zrobić za nas, wpisane jest również odkurzanie. Może to bardziej przyziemna sprawa, ale mały robot sprzątający to znaczne ułatwienie. Ponadto pozwoli nam wykreślić odkurzanie, z listy rzeczy zabierających nam czas, raz na zawsze. Wpuśćcie do swojego domu małego pomocnika! Włączacie go i niech dzieje się magia.

Nowoczesny odkurzacz

Pomocnicy

Nie mieszkacie sami? To świetnie! Do pomocy zaproście żonę, męża, dzieci. W ten sposób szybciej posprzątacie. Dodatkowo zostanie Wam więcej czasu, by zrobić coś razem. Może nawet jakiś wspólny weekendowy wyjazd? Nikt nie umie sprzątać tak dobrze, jak Wy? Dajcie swojemu partnerowi szansę, może pozytywnie Was zaskoczy. Dzieci nie chcą sprzątać? Kiedyś będą mieszkać same, najlepiej wpajać im takie nawyki od samego początku. Wiadomo, że dzieci nie mogą używać chemicznych środków czystości, ale za to mogą pomóc posłać łóżko, czy ułożyć książki na półce. Na pewno znajdziecie dla nich jakieś zadanie.

Kolejność sprzątania

Zacznijcie od samej góry. Jeśli chcecie wytrzeć kurz lub zebrać pajęczyny z sufitu, zróbcie to przed włączeniem odkurzacza. W odwrotnej kolejności byłaby to syzyfowa praca. Odkurzanie i ścieranie podłóg najlepiej zostawić na sam koniec.

Zastosowania octu

Kuchenny trik

Żyjecie w ciągłym biegu, a mikrofalówkę traktujecie jak dobrego przyjaciela? Pewnie do czasu kiedy trzeba ją wyczyścić. To nic przyjemnego. Wiele dań pryska na ścianki urządzenia i zastyga. Dlatego tak ciężko ją wyczyścić. Pamiętacie, o czym mówiliśmy na początku? Ograniczamy szorowanie! Do mikrofalówki wstawcie szklankę octu. Następnie włączcie ją na dwie minuty. Wyczyszczenie mikrofalówki po takim przygotowaniu zajmie Wam kilka minut. Teraz potrzebujecie już tylko wilgotnej szmatki, przecieracie i gotowe.

Relaks po sprzątaniu

Podsumujmy, w szybkim sprzątaniu ważna jest regularność, dobry kierunek i stosowanie się do instrukcji zamieszczonej na środkach czystości. Wcielając w życie tych kilka zasad, odkryjecie że sprzątanie nie musi zajmować całej soboty. Wystarczy 15 minut każdego dnia, by sprzątnąć całe mieszkanie! Nagrodą za te kilka minut po pracy jest cały dodatkowy wolny dzień. Myślimy, że warto spróbować uratować sobotę!

Artykuł został przygotowany we współpracy z Europe Distribution Group (b2b.europedg.pl).

Ocena: 5.0