Jak stworzyć męską stylizację?

Męska stylizacjaTeoretycznie wszyscy mężczyźni wiedzą, że należy inwestować w wygląd, w praktyce jednak wydaje mi się, że znani mi panowie inwestują co najwyżej w nieprzepocone koszule i okazjonalną wizytę u fryzjera. Jednak trzeba inwestować w siebie i na te wyjątkowe okazje ubierać się jak dojrzały mężczyzna - wydaje mi się, że wielu panów ma słabość do T-shirtów z logo ich ulubionej kreskówki czy czapki z trzema paskami. Nie ma w tym niczego złego - ale trzeba wiedzieć, jak ubrać w odpowiedni sposób do okazji i kiedy pokazać prawdziwy styl.

Kluczem jest łączenie różnych ubrań

Znam panów, którzy obawiają się łączyć różne ubrania, ponieważ nie wiedzą jak to robić. Wydaje się czasem, że kobiety mają wrodzoną zdolność tworzenia stylizacji, mężczyznom zaś brakuje modowego chromosomu w DNA - ale to umiejętność jak każda inna. Nie bój się eksperymentować ze swoją odzieżą - proste połączenie dla każdego pana to rozpinany sweter, tak zwany kardigan z białą koszulą.

Noś warstwy - w Polsce to bardzo praktyczne rozwiązanie, bo zawsze możesz zdjąć wierzchnią warstwę jeśli jest ci za ciepło. Nie ograniczaj się do bluz i swetrów - na prostą podkoszulkę polo możesz nałożyć rozpinaną białą koszulę. Nawet ciemna bluza dresowa może być bardzo stylowa jeśli jest połączona z materiałowymi spodniami.

Dodatki pozwalają ci wyrazić siebie

Wydaje się, że elegancki styl mężczyzn w zasadzie nie pozwala na dodatki. Męska biżuteria to spinki do krawata, zegarek i być może sygnet… Ale dodatki to nie tylko biżuteria. Nakrycie głowy może wiele powiedzieć o mężczyźnie - jeśli dużo czasu spędzasz na słońcu a chcesz wyglądać męsko, może zamiast czapeczki z daszkiem wybierz kapelusz kowbojski na luzie? To, czy swoje dokumenty będziesz nosił w skórzanej teczce, torbie na ramię czy plecaku dużo o tobie powie. Podobnie - możesz do sportowego garnituru nosić ciemne sportowe buty albo skórzane pantofle - takie wszystkie szczegóły pokażą kim jesteś. Nawet pasek do zegarka - metalowy, skórzany, z tworzywa - może być widoczny na tle twojej ogólnej stylizacji.

Zadbaj o siebie

Wąsy, broda, okulary - osobiście nazywam to męskimi ozdobami twarzy. Jeśli masz brodę i wąsy, one też stanowią element twojego męskiego stylu, choć możesz o nich myśleć w inny sposób. Wielu mężczyzn nigdy nie przyzna się przed kobietą, że zapuścili brodę po to tylko by się nie golić - ale nie oznacza to, że musisz sobie odpuścić higienę. Przycięcie brody sprawia, że będziesz wyglądać o wiele bardziej stylowo.

To samo tyczy się też fryzury. Fryzura powinna odzwierciedlać twoją osobowość - większość znanych mi mężczyzn nie ma fryzury. Jeśli strzyżesz się krótko, by oszczędzić sobie czasu, nie dziw się, że kobiety nie zwracają na ciebie uwagi.

Nie bój się improwizować

Kobiety uczą się planowania ubioru już w szkole średniej - mężczyźni nigdy. Dlatego panowie, zdajcie sobie sprawę z tego, że nie musicie nosić tylko rzeczy które akurat leżą czyste na stole. Możesz zacząć od znalezienia ubioru na specjalną okazję – buty na weekend za miastem czy specjalna koszula na spotkanie biznesowe. Nieco wyższą szkołą jazdy jest pamiętanie o tym przy zakupach. Kupuj na przykład koszulę, którą będziesz nosił do ciemnych jeansów, które lubisz, albo T-shirt do luźnych szortów na lato. Błędem, który mężczyźni niemal zawsze popełniają, jest traktowanie każdego elementu odzieży jako osobnego elementu - staraj się po prostu wyobrazić siebie, jak będziesz wyglądał nosząc całość stylizacji.

Twój styl powinien odzwierciedlać twoją osobowość, i nie chodzi tu tylko o dobry wygląd. Musisz czuć się swobodnie w tym, co nosisz - wtedy jesteś zmotywowany, czujesz się lepiej i nie stresujesz się tak bardzo. Jeśli nie czujesz się swobodnie w garniturze, próbuj zmienić styl - dobierając sportowe dodatki czy luźny krawat.

Autorka jest stylistką i konsultantką sklepu https://zoio.pl.

Ocena: 5.0