Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

PierwszoklasistaZakup pierwszego tornistra to ważne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Dziecko przestaje być już przedszkolakiem, wchodzi w nowy etap życia - staje się uczniem. Plecak to symbol dorastania i samodzielności, z jaką wiąże się pójście do szkoły. Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Na co zwrócić uwagę, wybierając tornister?

Dziecko będzie nosić tornister na plecach codziennie przez kilka godzin, dlatego wybrany model powinien być odpowiednio wyprofilowany, by maksymalnie odciążyć kręgosłup malucha. Sztywny tył plecaka sprawia, że wrzucone w nieładzie książki nie uwierają w plecy, a dobrze rozłożony ciężar, wspiera utrzymanie odpowiedniej postawy. Szerokie szelki z regulacją pomagają dopasować tornister do wzrostu dziecka. Warto sprawdzić, czy paski w wybranym modelu nie wbijają się w ramiona i nie obcierają skóry malucha. Wysokiej jakości tornister jest uszyty z wytrzymałego na wodę i odpornego na zabrudzenia poliestru. Ważne, by z tyłu plecaka był wszyty oddychający materiał tak, jak w tornistrach marki Herlitz.

Pojemność i wielkość - jak duży powinien być tornister?

Dobrze wykonany tornister ma kilka kieszeni - dużą na książki, mniejszą na drugie śniadanie oraz wygodne komory boczne, w które można włożyć bidon z wodą lub paczkę chusteczek. Stabilna podstawa, w którą jest wyposażony każdy model Herlitz, sprawia, że plecak zostawiony pod klasą, będzie stał stabilnie przez całą przerwę. Dla pierwszoklasisty odpowiedni będzie mały plecak o pojemności 13 litrów. Można wybrać również nieco większy 15-litrowy model lub tornister (16 litrów) z sakiewką na drobiazgi. Warto r zwrócić uwagę na to, czy wybrany tornister nie jest za ciężki. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, a dobrze usztywnione plecaki Herlitz ważą około 1 kilograma - to optymalna waga.

Tornister w zestawie dla pierwszoklasisty

Dziecko może pójść do szkoły z gotowym zestawem: tornistrem, workiem oraz dwoma piórnikami. Pierwszoklasista, który będzie miał wszystkie akcesoria w tym samym kolorze, na pewno nie zgubi swoich rzeczy i szybciej znajdzie buty na zmianę w szatni. Należy pamiętać, by tornister znajdujący się w zestawie miał ergonomiczny kształt i - co najważniejsze - podobał się dziecku.

Wybór pierwszego tornistra to ważne zadanie dla rodziców pierwszoklasisty. W swoim plecaku maluch będzie codziennie nosił książki i inne szkolne drobiazgi, zatem plecak powinien być solidny i dobrze wykonany. Warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości tornistry Herzlitz, które są ergonomiczne i doskonale spełniają swoje zadanie w roku szkolnym.

Komentarze