Jakie materiały na sukienkę?

Materiały na sukienkeUbrania mają podkreślać nasz styl, osobowość czy status społeczny. Z biegiem czasu mamy coraz większe wymagania dotyczące indywidualności i prezencji konkretnych części naszej garderoby.

Jednak poza aspektami wizualnymi, ogromną rolę odgrywa także wygoda i komfort w ich, nazwijmy to użytkowaniu. Od tego jakich konkretnie materiałów użyjemy, zależy wygląd, gramatura, ale także funkcjonalność ubrań. To czy będą łatwe w praniu i prasowaniu również ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli nasza garderoba nie jest zbyt rozbudowana.

Współczesny rynek oferuje nam dziesiątki tkanin, z których - o ile posiadamy odpowiednie umiejętności - możemy stworzyć własne, niepowtarzalne kolekcje ubrań. Od ręki rozwiązuje to problem spójności ubioru, na który wściekłe bywają zwykle panie.

Jednak jeśli posiadamy smykałkę krawiecką, bądź też mamy od tego ludzi, trzeba zastanowić się jakich materiałów użyć, ażeby nasz przyszły wyrób był zarówno stylowy jak i funkcjonalny.

Jakie cechy powinna mieć sukienka idealna

Poza materiałem, o którym więcej później. Bardzo ważny jest kolor, oczywiście dobrany idealnie do okazji. Jak wiadomo sukienki to ubranie głównie na lato, jednak sprawdzą się także w miejscu pracy. Pamiętaj by kolor dobrać odpowiednio do okazji, na którą szykujesz sukienkę.

Zaraz po tym, należy zastanowić się nad krojem, powinien być nie tylko kobiecy, uwodzicielski, ale także taki w którym poczujesz się wygodnie i komfortowo. Jednak również w tym przypadku, należy go odpowiednio dostosować do okazji, na które zakładać będziemy ów sukienkę.

Złotą zasadą w kompletowaniu garderoby jest uniwersalność. Oczywiście bardzo ciężko będzie stworzyć sukienkę, która zda egzamin zarówno w biurowcu jak i na wakacyjnym spacerze. Jednak jak ktoś kiedyś powiedział - nikt ani nic nie jest doskonałe, co nie znaczy że nie należy do owej doskonałości dążyć.

Najpopularniejsze tkaniny sukienkowe

  • Ekoskóra

Jest to materiał imitujący skórę naturalną. Można go wykorzystać zarówno przy sukienkach, spodniach czy płaszczach. Głównie sprawdza się jako dodatek do innych tkanin. Jego największe zalety to właśnie możliwość łączenia go z innymi materiałami oraz trwałość.

  • Batyst

Tkanina idealnie pasująca do sukienek, spódnic czy koszulek. Jest przewiewna i przyjemna w użytkowaniu.

  • Bawełna

Bardzo wygodna w użytkowaniu, oddychająca tkanina. Może stanowić bazę dla sukienek, spódnic czy koszulek. Ogromną zaletą jest jej naturalne pochodzenie.

  • Jeans

Chyba najbardziej uniwersalny materiał. Można go wykorzystać przy produkcji praktycznie każdej części codziennej garderoby. Jest trwały i zawsze modny.

  • Jedwab

Jedna z najbardziej ekskluzywnych i wyszukanych tkanin. Jego największe zalety to przewiewność oraz fakt, że jest bardzo miły w dotyku. Jedwabne suknie może nie pasują do każdej okazji, aczkolwiek pięknie prezentują się np. jako stroje wieczorowe.

  • Len

Przede wszystkim jest całkowicie naturalny. To najstarsza roślina włókiennicza stosowana przez człowieka, nasz gatunek zna ją już od 10 000 lat. Jest bardzo przewiewna i oddychająca, co pozwala nadać jej miano tkaniny numer jeden na letnie upały.

  • Zamsz

Materiał może nie do końca nadający się na bazę sukienki, aczkolwiek sprawdzi się w roli niewielkich dodatków. Jest bardzo trwały.

Oczywiście do naszej dyspozycji jest o wiele więcej materiałów, które bardzo dobrze sprawdzą się roli sukienki. Ważne by wybierając tkaninę, dopasować ją do własnych potrzeb i wygody.

MS

Koronki i inne materiały znajdziesz na: sklepblawatny24.pl/pl/c/Koronki/39.

Komentarze