Jakie środki czystości są naprawdę skuteczne?

Środki czystościW chwili obecnej na rynku wybór preparatów do czyszczenia i różnego rodzaju detergentów jest ogromny. Jak wybrać dobre środki chemiczne odpowiednie do hotelu, pensjonatu czy szpitala? Czym sugerować się podczas wyboru?

Dlaczego warto stawiać na profesjonalne detergenty?

Przede wszystkim warto stawiać na detergenty profesjonalne, dedykowane specjalnie do tego typu miejsc. Szpitale, hotele czy restauracje muszą spełniać bowiem szereg norm higieniczno-sanitarnych. Najlepszym rozwiązaniem są preparaty specjalistyczne, przeznaczone do określonej nawierzchni, chociaż niektóre środki można stosować dość uniwersalnie z uwagi na podobieństwo nawierzchni, do której są przeznaczone. Szczególnej pielęgnacji wymagają przede wszystkim skóra naturalna oraz stal nierdzewna Wymagają one zastosowania profesjonalnych detergentów, które dobrze radzą sobie z konkretnym zabrudzeniem, a dodatkowo nie niszczą materiału, tylko go konserwują. W miejscach mocno użytkowanych jak hotele czy szpitale jest to bardzo ważne, gdyż codziennie czyszczenie może prowadzić do zniszczenia wyposażenia.

Koncentraty i środki zapachowe

Profesjonalne detergenty najczęściej dostępne są w formie koncentratów, co jest rozwiązaniem tańszym niż zakup gotowych już preparatów. Przed użyciem trzeba je jedynie przygotować w odpowiednich proporcjach przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Należy się przy tym kierować oczywiście zaleceniami producenta. Koncentraty zajmują mniej miejsca niż tradycyjne środki, co jest ułatwieniem w magazynowaniu i transporcie. Detergenty specjalistyczne zazwyczaj sprzedawane są w dużych opakowaniach zbiorczych, co jest zdecydowanie tańsze niż kupowanie pojedynczych preparatów.

Profesjonalne środki czyszczące są środkami chemicznymi o dość skomplikowanym składzie. Mocny zapach neutralizują zazwyczaj różnego rodzaju dodatki w postaci środków zapachowych. Dzięki tym m.in. goście hotelowi nie odczuwają drażniącego nos zapachu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest stosowanie odświeżaczy zapachowych. Możliwości w tym zakresie jest wiele, wybór powinien być uzależniony również od specyfiki miejsca.

Bezpieczeństwo

Detergenty, także te profesjonalne, są środkami chemicznymi przeznaczonymi do specjalistycznego zastosowania. Mogą więc w swoim składzie zawierać także substancje niebezpieczne dla zdrowia i życia. Wszystkie są jednak odpowiednio oznaczone. Producent na opakowaniu podaje ostrzeżenia np. o unikaniu kontaktu z oczami z uwagi na możliwość wywołania podrażnienia. Jednak postępowanie zgodnie z instrukcją nie stwarza żadnych zagrożeń zarówno dla personelu, jak i gości. Większość profesjonalnych detergentów posiada wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa np. Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Profesjonalne środki czyszczące przeznaczone są do czyszczenia miejsc takich jak szpitale czy hotele. Pozwalają na utrzymanie wysokich i niezbędnych standardów higienicznych, a równocześnie na zachowanie bezwzględnego bezpieczeństwa.

Autor: www.e-czysto.pl.

Komentarze

Kamil
Jeśli chodzi o rofesjonalne środki czystości to śmiało z czystym sumieniem mogę polecić produkty firmy SauberLab. Mają bardzo przystępne ceny jak na tak zaawansowany sprzęt. Do tego posiadają wiele certyfikatów świadczące o wysokiej jakości środków czystości. Korzystam z nich już długi czas i złego słowa nie mogę powiedzieć. Pozdrawiam :)