Jakiego rodzaju rajstopy wybierać na jesienne miesiące?

JesieńPo upalnym lecie zawsze nadchodzi czas dużo chłodniejszej jesieni. Jest to doskonały okazja do noszenia botków i sukienek, ale jedynie wtedy, gdy dobierze się do nich odpowiednie i ciepłe rajstopy. Obecnie jest to taki element stroju, który nie tylko zapewnia ochronę przed zimnem, ale sam w sobie może stać się ważną częścią stylizacji lub wręcz elementem, wokół którego niekiedy buduje się cały ubiór.

Jak wybierać rajstopy jesienne?

Rajstopy są tak naprawdę elementem obowiązkowym w garderobie każdej kobiety, jeśli chodzi o sezon jesienny, ale i zimowy. Ochraniają one przed zimnym powietrzem, a zarazem dodać mogą prawdziwego uroku każdej stylizacji, ponieważ obecnie są obecnie dostępne w naprawę ciekawych fasonach. Wiadomo, że jesień to pora roku, która kojarzy się z zimnymi rankami i wieczorami, dlatego na wyjścia z domu warto wybierać grube rajstopy, najlepiej te od 40 DEN w górę. To właśnie one zapewnią bowiem lepsze krycie, a co za tym idzie - pożądane jesienią ciepło. Bardzo dobre w tym okresie będą na przykład rajstopy z mikrofibry. Jeśli zaś chodzi o okazje, to do pracy najlepsze będą rajstopy gładkie lub o minimalnym wzorze (to zależy oczywiście od rodzaju wykonywanych zadań) oraz z niewielkim połyskiem. Wiadomo bowiem, że rajstopy jak najbardziej pasują do okazji formalnych i biznesowych, jednak im bardziej sytuacja jest oficjalna, tym bardziej stonowane oraz nie przykuwające uwagi powinny być wybierane rajstopy. Zupełnie odwrotnie jest zaś kiedy chodzi o sytuacje mniej formalne, czy o spotkania prywatne.

Kolorystyka rajstop na jesień

Barwa tego elementu garderoby musi być dobrana oczywiście do reszty stroju. Pierwszą z opcji są kolory naturalne, to znaczy te zbliżone do kolorytu skóry nóg. Do ciemniejszych ubrań można też postawić na klasykę, czyli rajstopy w odcieniach czerni bądź szarości. Trzecią opcja są zaś - tak modne ostatnio - rajstopy kolorowe. Te dobiera się do jednego z elementów stroju - tak, by dobrze ze sobą współgrały. Wtedy sprawią na pewno, że stylizacja będzie bardzo ciekawa. Kiedy w grę wchodzą rajstopy jesienne, to ich kolorystyka może być naprawdę różnorodna. Choć tymi najpopularniejszymi już od kilku lat są: granatowe, fioletowe oraz czerwone. Najlepsze będą zaś intensywne odcienie tych właśnie kolorów, ale też inne ich wariacje. Takie odważne kolory sprawdzą się najlepiej wtedy, kiedy reszta stroju będzie mono-kolorowa: wtedy będą one jedynym, wyrazistym akcentem kolorystycznym. Odważniejsze panie mogą zdecydować się również na rajstopy wzorzyste: z motywem kwiatów czy drobnych gwiazdek. Trzeba pamiętać o tym, że przykuwają one wzrok, dlatego jeśli nie chce się eksponować nóg, to nie powinno się ich wybierać. Warto pamiętać zaś, że aby wizualnie wydłużyć oraz wyszczuplić nogi, najlepsze będą rajstopy:

  • matowe albo o niskim połysku,
  • gładkie albo z delikatnymi, pionowym wzorami.

Właśnie tego rodzaju rajstopy na jesień, które będą naprawdę wysokiej jakości, znaleźć można w bogatej ofercie sklepu https://www.lamai.pl.

Ocena: 5.0