Kamień naturalny we wnętrzach w stylu prowansalskim

Kamień naturalny we wnętrzu prowansalskimWnętrza w stylu prowansalskim od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są wyjątkowo oryginalne, romantyczne i przytulne. Przywołują miłe skojarzenia z pięknym południem Francji, zachwycając swojskim, a zarazem szykownym klimatem. Podpowiadamy, jak zaaranżować kamień naturalny we wnętrzach w stylu prowansalskim, by osiągnąć najlepszy efekt!

Kamień naturalny we wnętrzach w stylu prowansalskim

Prowansja to przede wszystkim winnice, pola lawendy i piękne, kamienne domy. Wyjątkowym urokiem tego regionu od wieków zachwycają się artyści, sławy oraz turyści. Jego subtelny, sielski klimat jest tak pociągający, że wiele osób stara się go odtworzyć w swoich domowych warunkach.

W stylu prowansalskim dominuje drewno, odnawiane (lub stylizowane na stare) meble, biel, lawenda, a także kamień naturalny. Zwykle wykorzystuje się go do wykonania okładzin ściennych, płytek czy elementów ozdobnych (np. oprawy kominka), które przywodzą na myśl wykończenie prawdziwych prowincjonalnych, francuskich domów. W połączeniu ze stylizowanymi sprzętami i dodatkami dają poczucie bliskości z naturą i rzeczywiście pozwalają myślami przenieść się na spokojne, rozgrzane słońcem winnice.

Jakie kamienie naturalne najlepiej pasują do stylu prowansalskiego?

Jeśli chce się osiągnąć jak najbardziej prowansalski efekt, warto wybrać kamienie naturalne w piaskowych barwach. Zdecydowanie najlepsze są trawertyny, ale można też znaleźć ciekawe granity. Ciepłe odcienie, ciekawa faktura i unikalne wzory pięknie urozmaicają wnętrza, a także sprawiają, że stają się bardziej przytulne, swojskie. Szczególnie modne jest wykończenie w ten sposób jednej ściany za pomocą drobnych nieregularnych płytek, przypominających nieco drobne cegiełki.

Kiedy zaś chce się wykorzystać kamień naturalny jako okładzinę podłogową czy wykończenie łazienki, kuchni lub tarasu, warto wybrać bardziej wytrzymałe odmiany. Dzięki temu będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, częste czyszczenie itp. Przez długi czas zachowają piękny wygląd i swoje właściwości, dlatego będą nie tylko estetycznym, ale też funkcjonalnym elementem wyposażenia.

Skąd zamówić płytki z kamienia naturalnego?

Płyty oraz płytki z kamienia naturalnego najlepiej zamówić ze sprawdzonej, profesjonalnej hurtowni ze zróżnicowanym asortymentem. Jednym z najlepszych przedsiębiorstw tego typu w Polsce jest RR Granity. Oferuje bardzo dobre gatunkowo, piękne oraz wytrzymałe granity, trawertyny, a także marmury, kwarcyty, onyksy i konglomeraty. Mając na względzie jakość oferowanych materiałów, ich ceny są wyjątkowo przystępne. Wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie wariant, który idealnie dopełni projekt wnętrz w stylu prowansalskim. Co więcej, w każdej chwili można skorzystać ze wsparcia fachowców oraz projektantów, którzy chętnie pomogą dobrać najlepszą opcję.

Kamień naturalny we wnętrzach w stylu prowansalskim to prawdziwa kropka nad "i". Jeśli chcesz jak najlepiej oddać w swoim domu ten wyjątkowy klimat, koniecznie zdecyduj się na wykończenie lub elementy ozdobne z takich materiałów. Zamów piękne płyty bądź płytki, które pomogą Ci od razu odmienić cały wystrój!

Komentarze