Kawa - wpływ na zdrowie i wspaniały smak

KawaNie ma nic lepszego o poranku, niż pobudzająca i aromatyczna kawa. Wielu osobom napój ten pozwala zacząć dzień, a bez niego ciężko jest im obudzić się i udać do pracy bądź zająć innymi, codziennymi obowiązkami. Inni z kolei są po prostu rozkochani w jej smaku i piją ją z zamiłowaniem, nie wyobrażając sobie bez niej przerwy czy popołudnia. Oczywiście, można wybierać spośród różnych gatunków i mieszanek. Po którą warto zatem sięgnąć? I czy picie kawy ma jakiś wpływ na zdrowie?

Nie tylko smak!

Kawa to nie tylko walory smakowe, ale także szereg zalet dla zdrowia i funkcjonowania człowieka w codziennym, wymagającym świecie. Jedną z nich jest wysoka zawartość kofeiny - substancji, która rozbudza i sprawia, że każdy, kto ją wypije, odzyskuje wiele energii. Niejednej osobie pomogła przezwyciężyć sen i podnieść ciśnienie wtedy, kiedy było zbyt niskie dla normalnego funkcjonowania organizmu.

Warto jednak podkreślić, że ten aromatyczny napój posiada również szereg innych właściwości zdrowotnych. Najnowsze badania wykazały, że picie od trzech do pięciu filiżanek kawy dziennie jest w stanie pozytywnie wpłynąć na ludzki organizm. Pomaga w obniżeniu ryzyka wystąpienia cukrzycy drugiego typu oraz groźnych chorób serca. Wszystko dzięki temu, że jest źródłem antyoksydantów, które poprawiają pracę serca i korzystnie wpływają na układ immunologiczny. Mają także właściwości przeciwstarzeniowe. Warto również zauważyć, że przyczynia się do zapobiegania powstawania nowotworów.

Kawa posiada również korzystny wpływ na wątrobę i wzrok. Dzięki dużej zawartości kwasu chlorogenowego zapobiega degeneracji siatkówki oka. Ponadto, jest odpowiedzialna za poprawę nastroju.

Różnorodność kaw

Na rynku dostępnych jest wiele kaw różnego rodzaju, które kuszą swym zapachem, aromatem, a także niską ceną. W zależności od upodobania można więc wybrać kawę ziarnistą, mieloną albo rozpuszczalną. Dedykowaną do parzenia w ekspresach ciśnieniowych, przelewowych czy też działających “na kapsułki”, albo po prostu do zalania wrzątkiem.

Jeżeli zależy ci na wyborze kawy, która posiada wysoką jakość i stosunkowo niedużą cenę, to powinieneś zainteresować się mieloną kawą od niemieckiej firmy Dallmayr, istniejącej na rynku już około 300 lat i cieszącej się dużym zaufaniem, a także zainteresowaniem ze strony klientów z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż producent stara się o to, by jego kawa pochodziła tylko z najwyższej jakości owoców, które rosną na takich terenach jak Etiopia, Kolumbia, Brazylia czy Nowa Gwinea.

Kawa mielona Dallmayr to bogaty smak, który przypadnie do gustu nie tylko największym smakoszom, ale także tym, którzy chcą, aby w ich domu zagościła nowa, wyśmienita kawa. Idealna do degustacji z całą rodziną, zarówno po parzeniu tradycyjnym, jak i w ekspresie.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze