Kiedy warto kupić małą lodówkę?

Mała lodówkaKupując sprzęt AGD do swojej kuchni na pewno zwracasz uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność - chcesz, by służył całej rodzinie, umożliwiając każdemu przygotowanie ulubionych posiłków. Nie inaczej jest też z lodówką, która najczęściej ma imponujące wymiary i jest w stanie pomieścić smakołyki każdego domownika. Jednak w niektórych sytuacjach warto postawić na małą lodówkę - sprawdź kiedy!

Lodówka do kawalerki

Kupno małej lodówki jest uzasadnione w przypadku, kiedy wyposażamy mieszkanie dla jednej osoby. Sprawdza się przede wszystkim dlatego, że mieszkając samodzielnie nie jesteśmy w stanie wypełnić po brzegi dużej lodówki jedzeniem bez ryzyka popsucia się poszczególnych produktów spożywczych. Skoro więc do przechowywania żywności wystarczy nam mała lodówka z zamrażalnikiem, nie ma sensu kupować większego, a przez to droższego modelu - i to nie tylko w zakupie! Warto bowiem pamiętać, że większe sprzęty AGD cechują się także wyższymi kosztami eksploatacyjnymi wynikającymi ze sporego poboru prądu - jest on potrzebny do schłodzenia dużej powierzchni chłodziarki. Warto również zaznaczyć, że kuchnie w kawalerkach bardzo często są po prostu małe i połączone z salonem - trzeba zatem gospodarować dostępnym miejscem tak, by zadbać o odpowiednią strefę roboczą dla gotującego.

Mała lodówka

Lunch do pracy - lodówka w firmie

Mała lodówka stanowi też najlepszy wybór do kuchni w firmie - tym bardziej, że nie musi ona być wyposażona w zamrażarkę! W związku z tym nawet najmniejsza lodówka daje sporą przestrzeń do przechowywania wszystkim pracownikom (oczywiście możesz zdecydować się na model z niewielkim zamrażalnikiem, jeśli wraz ze współpracownikami lubicie zajadać się lodami w trakcie upalnego lata). Taka lodówka nie musi być też ustawiona na bardzo niską temperaturę - każdy będzie do niej wkładał swoje jedzenie zaledwie na kilka godzin i tego samego dnia je zjadał, więc nie ma szans, by się ono popsuło. Mała lodówka do firmy jest więc ekonomicznie najrozsądniejszym wyborem.

Mała lodówka

Z lodówką na wakacje? Czemu nie!

Z jakimi jeszcze miejscami kojarzą nam się małe lodówki? Z pewnością oczami pamięci ciągle widzimy różnego rodzaju domki letniskowe na ośrodkach zakładów pracy, a w każdym z nich małą, niezbyt dobrze chłodzącą lodówkę. Choć obecnie zmieniają się miejsca wypoczynkowe, jak również wyposażenie apartamentów, mała lodówka wciąż powinna się w nich znaleźć. Jeśli więc planujesz wynajmować swoje mieszkanie na krótkie okresy, albo też jesteś właścicielem hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, koniecznie rozważ zakup małych lodówek.

Przydadzą Ci się one również na własnych wycieczkach! Małą lodówkę zabierzesz ze sobą w podróż kamperem i na kemping, a jeśli zmieści się w bagażniku samochodu osobowego, również do apartamentów, w których wiesz, że taki sprzęt nie został zapewniony. W takich przypadkach wybieraj jednak bardzo małe lodówki, które posłużą Ci do chłodzenia napojów i niewielkiej ilości jedzenia.

Komentarze