Kolagen na stawy - kiedy warto stosować?

Kolagen na stawyW każdy, nawet najmniejszy ruch naszego ciała angażowanych jest co najmniej kilka stawów. Do momentu, gdy wybrane stawy nie zaczną boleć, mało kto interesuje się ich budową i funkcjonowaniem. Okazuje się jednak, że problemy ze stawami dotyczyć mogą zarówno osób starszych, jak i w sile wieku a nawet młodych. Chcąc zachować zdrowie stawów, należy zadbać o ich kondycję. Pomoże w tym odpowiednia dieta, ruch, a także suplementacja w formie preparatów z kolagenem.

Jakie są przyczyny problemów ze stawami?

Stawy to ruchome połączenie co najmniej dwóch kości, dzięki której mogą one poruszać się względem siebie. Umożliwiają one ruch prostowania oraz zginania, a także ruchy obrotowe. Z biegiem lat stawy ulegają "zużyciu" i często związane są z nimi różne choroby, które mogą pociągać za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Kłopoty ze stawami zwykle zaczynają się od chrząstki stawowej. Jej zadaniem jest ochrona kości przed ścieraniem, zapobieganie tarciu, amortyzowanie wstrząsów i ułatwianie poślizgu, jednak gdy dochodzi do zaburzeń w jej budowie, przestaje ona spełniać swoje funkcje. Skutków tego doświadczają przede wszystkim osoby starsze.

Jak prawidłowo dbać o stawy?

Wbrew pozorom profilaktyka chorób stawów nie wymaga od nas wielkich poświęceń, dużego nakładu środków, nie absorbuje też specjalnie czasu. Głównie chodzi o to, by prowadzić zdrowy tryb życia. Co należy przez to rozumieć?

  • Chcąc zachować zdrowie stawów, powinno się wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną. Nie trzeba od razu biegać maratonów ani katować się na siłowni - najważniejsze jednak, by ćwiczyć regularnie, a do ćwiczeń angażować wszystkie partie mięśniowe. Pozwoli to zachować prawidłową ruchomość w stawach i skutecznie zapobiegnie zesztywnieniom w ich obrębie. Treningi ponadto stymulują wytwarzanie substancji maziowej, która zmniejsza tarcie w stawach.
  • Dla zdrowia stawów ważna jest także zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta. Warto sięgać po produkty bogate w wartości odżywcze cenne dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Wskazane są duże ilości owoców i warzyw, ryby, oliwa z oliwek, nabiał i ciemne pieczywo. Bardzo ważne jest także, by utrzymywać optymalną do wzrostu wagę ciała.

W przypadku problemów ze stawami można włączyć do swojej diety dodatkowo kolagen na stawy. Suplementacja kolagenem może poprawić stan chrząstki stawowej i usprawnić jej odbudowę.

Preparat na stawy - jaki wybrać?

Na rynku dostępne są różne suplementy diety z kolagenem w składzie, np. 4Flex. Produkt ten szybko się wchłania i jest dobrze przyswajalny przez organizm. Kolagen na stawy 4Flex zawiera łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu Fortigel® i występuje w postaci saszetek z proszkiem.

To produkt przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o zdrowie swoich stawów. Dzięki dostarczaniu organizmowi odpowiedniej dawki kolagenu preparat przyczynia się do odbudowy włókien kolagenowych tworzących chrząstki stawowe.

Suplement diety 4Flex - który najlepiej się sprawdzi?

Do wyboru są różne warianty produktu 4Flex.

  • 4Flex czarna porzeczka - zawiera kolagen, pomaga utrzymać zdrowe kości oraz wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej.
  • 4Flex Sport - to wyjątkowe połączenie kolagenu Fortigel i L-karnityny przeznaczony dla sportowców. Aktywność fizyczna przyczynia się do zużycia chrząstki stawowej, przez co stawy są mocno obciążane, dlatego osoby uprawiające sport powinny szczególnie zadbać o swoje stawy.
  • 4Flex Silver - to kolagen z dodatkiem wapnia, który wspomaga odbudowę chrząstki w stawach i odpowiada za utrzymanie zdrowych kości, a także usprawniającej wchłanianie wapnia, witaminy D. Jest to kompleksowy preparat na stawy przeznaczony dla osób starszych, które, ze względu na naturalne procesy starzenia się stawów i ich kostnienia, są najbardziej narażone na problemy z mobilnością.

Komentarze