Kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Jakie są ich rodzaje i co wybrać?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzyPielęgnacja twarzy to zadanie, która wymaga dwóch rzeczy: systematyczności i wyboru odpowiednich produktów. Jakie są najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy? Poznaj ich rodzaje i wybierz te, które odpowiadają ci najbardziej.

Są takie kobiety, które mają piękną cerę, mimo że nie stosują niczego poza kremem i płynem do demakijażu. Są też takie, którym potrzebna jest 10-stopniowa pielęgnacja w koreańskim stylu, a i tak cera bywa problematyczna. Wszystko dlatego, że każda cera wymaga innego pielęgnacji. A tą można zapewnić różnymi kosmetykami. Czas je poznać!

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Oto produkty, które znajdziesz w drogerii na dziale "pielęgnacja twarzy". Kosmetyki, które mogą pomóc zadbać ci o piękno swojej cery.

Krem do twarzy - najpopularniejszy kosmetyk do pielęgnacji twarzy, po który sięgamy najczęściej. Kremy mogą mieć lżejszą lub gęstszą konsystencję w zależności od tego, czy ich zadaniem jest tylko nawilżanie, czy również ochrona. Warto dobierać je do typu skóry, a także zmieniać krem w zależności od pory roku i wyzwań, jakie czekają na naszą skórę. Zaletą kremu jest niska cena, a wadą mała koncentracja składników odżywczych i działanie tylko na powierzchni skóry.

Maska do twarzy - bogatsza wersja kremu, przeznaczona do intensywniejszej pielęgnacji to maska. Jest to produkt o sprecyzowanym działaniu na konkretny problem ze skórą np. maska nawilżająca dla skóry suchej, maska rozświetlająca dla ziemistej, maska liftingująca dla dojrzałej. To kosmetyk, który zaleca się stosować regularnie (raz lub dwa razy w tygodniu), trzymając go na twarzy przed 15-30 minut.

Serum do twarzy - zdecydowanym królem, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji twarzy, jest serum. Charakteryzuje go lekka formuła, maksymalnie skoncentrowana i nasycona składnikami odżywczymi, o dogłębnym działaniu. Warto wiedzieć, że dobre serum do twarzy to jedyny kosmetyk, który jest w stanie zadziałać w głębokich warstwach skóry, dlatego skutecznie pomaga na poważne problemy z cerą, pomagając w przywróceniu jej elastyczności, nawilżenia i jednolitego koloru.

Olejek do twarzy - fanki naturalnej pielęgnacji chętniej sięgają po olejki, które również można wykorzystać w pielęgnacji twarzy. Te o naturalnym składzie, bez dodatku sztucznych substancji, mogą być stosowane zamiast kremu, wykorzystywane do demakijażu (doskonale zmywają produkty wodoodporne) lub mycia twarzy olejami (techniką OCM).

Mgiełka do twarzy - w kategorii "kosmetyki do pielęgnacji twarzy" można umieścić także mgiełki. Sięgamy po nie najczęściej latem, gdy chcemy się ochłodzić i złagodzić podrażnienia skóry wywołane słońcem. Mgiełką mogą zawierać olejki lub naturalne hydrolaty roślinne. Są wodniste i działają tymczasowo, więc trzeba stosować je nawet kilka razy dziennie.

Tonik do twarzy - doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji twarzy, o którym bardzo często zapominamy, jest również tonik. Choć wydaje się zbędny, to warto wprowadzić go do pielęgnacji i stosować po demakijażu i oczyszczaniu twarzy. Dlaczego? Ponieważ łagodzi podrażnienia i przywraca skórze prawidłowy poziom pH, co z kolei przekłada się na to, że skóra dłużej zachowuje swoją kondycję.

Esencja do twarzy - najbardziej zaskakujące są azjatyckie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, wśród których króluje esencja. Nie należy mylić jej z serum, choć jest równie silnie nasycona składnikami pielęgnującymi. Jej formuła jest jednak oleista, a działanie nieco innej. Esencja ma przywracać skórze naturalną zdolność do regeneracji i wspierać odbudowę komórkową.

Autor: www.serumdotwarzy.pl.

Komentarze