Kosmetyki do pielęgnacji z witaminą C - dlaczego warto?

Kosmetyki z witaminą COdpowiednia dbałość o skórę wiąże się z kupnem produktów, które będą równie skuteczne, co wydajne. Najlepszym wyborem, niezależnie od pory roku, są kosmetyki naturalne zawierające w swoim składzie witaminę C. Jej obecność w organizmie człowieka jest niezbędna z wielu względów, a doskonałe właściwości sprawiają, że często wykorzystywana jest właśnie w produktach do pielęgnacji. Co sprawia, że jest tak chętnie stosowana w ich produkcji? Czy rzeczywiście warto kupować kosmetyki z witaminą C? Sprawdź, jakie właściwości dokładnie posiada i przekonaj się, jak wpływa na skórę.

Witamina C - czym jest?

Kwas askorbinowy, popularnie znany jako witamina C, to organiczny związek chemiczny, który jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu żywego. Ten nietrwały kwas zaliczany jest do grupy nienasyconych alkoholi polihydroksylowych i bardzo łatwo ulega rozpadowi pod wpływem tlenu oraz wysokiej temperatury.

Kosmetyki z witaminą C

Organizm ludzki nie magazynuje wit. C i stale zużywa jej dostarczane wraz z pożywieniem ilości, dlatego też w diecie musi być zawarta w dziennej dawce od 45 do 90 mg. Kwas askorbinowy jest przeciwutleniaczem, który m.in. aktywuje wiele enzymów oraz ułatwia przyswajanie przez organizm żelaza. Ma również bardzo duży wpływ na stan odporności organizmu na różne infekcje. Dzięki obecności witaminy C możliwe jest wzmocnienie zębów i dziąseł oraz utrzymanie tkanki łącznej w prawidłowym stanie. Co ważne, kwas askorbinowy przyśpiesza gojenia się ran, a stosowany zewnętrznie dba o odpowiedni wygląd skóry.

Co zawiera najwięcej witaminy C?

Największą ilość witaminy C znajdziesz w cytrusach. Cytryny, pomarańcze czy grejpfruty to owoce, dzięki którym możesz szybko dostarczyć swojemu organizmowi sporą dawkę kwasu askorbinowego. Oprócz tego, wit. C znajdziesz w czarnych porzeczkach, truskawkach oraz malinach, a także kapuście, cebuli, brokułach, szparagach czy papryce.

Musisz jednak pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmiar witaminy C w organizmie człowieka jest niepożądany. Zbyt mała ilość kwasu askorbinowego może powodować m.in. kruchość i pękanie naczyń krwionośnych, szkorbut oraz powolne gojenie się ran. Za duża ilość przeważnie wydalana jest wraz z moczem, lecz utrzymujące się wysokie stężenie często powoduje np. dolegliwości żołądka lub nudności.

Czy warto stosować produkty do pielęgnacji skóry z witaminą C?

Kremy z witaminą C to najlepszy sposób na poprawę wyglądu skóry poprzez jej zewnętrzną pielęgnację. Dzieje się tak, ponieważ ma ona właściwości odmładzające. Stosowanie serum do twarzy z witaminą C czy kremu pozwala na zahamowanie działania szkodliwych wolnych rodników oraz poprawę kolorytu skóry. Witamina C bierze także udział w syntezie kolagenu, który odpowiada za m.in. elastyczność skóry, ścięgien i naczyń krwionośnych. To sprawia, że jest niezbędnym składnikiem Twoich kremów naturalnych, jeśli chcesz utrzymać skórę we właściwej kondycji. Połączenie składników naturalnych i witaminy C o najwyższej jakości oraz skuteczności znajdziesz w kosmetykach z linii Oblepikha C-Berrica marki Natura Siberica.

Kosmetyki z witaminą C

Produkty Natura Siberica to kosmetyki ekologiczne z naturalnych składników, złączonych ze sobą na podstawie tradycyjnych metod mieszkańców Syberii oraz najświeższej wiedzy kosmetycznej wykształconych ekspertów marki. Linia kosmetyków Oblepikha C-Berrica to całkowicie wegańskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, w których skład wchodzi witamina C. Tworzone są one na bazie organicznego hydrolatu z Rokitnika Ałtajskiego, który zawiera nawet 15 razy więcej witaminy C niż pomarańcza! To sprawia, że regularne stosowanie tych kremów pozytywnie wpływa na skórę twarzy. Dzięki nim znikają przebarwienia, a oznaki przedwczesnego starzenia się są minimalizowane. Produkty marki Natura Siberica z witaminą C dbają także o ochronę cery przed skutkami życia w mieście, takimi jak zanieczyszczenia powietrza czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Wysokie stężenie wit. C w kosmetykach Siberica to również bariera, przez którą nie przenika światło niebieskie, emitowane m.in. przez komputery, i czerwone, emitowane np. przez urządzenia AGD.

Stosując krem do twarzy z witaminą C z linii Oblepikha C-Berrica możesz mieć pewność, że Twoja skóra nabierze blasku, będzie wygładzona i odpowiednio nawilżona. Postaw na produkty z witaminą C i ciesz się ich skutecznością już po pierwszym użyciu.

Komentarze