Kosmetyki naturalne czy dermokosmetyki? Co jest lepsze dla Twojej skóry?

KosmetykiKażda świadoma potrzeby dbania o swoją skórę kobieta nie raz stanęła przed takim dylematem: co wybrać - dermokosmetyk czy naturalne kosmetyki? Większość z nas nie posiada odpowiedniej wiedzy farmaceutycznej czy kosmetycznej, by móc samodzielnie stwierdzić, czy dany kosmetyk jest wart zakupu czy nie. Dlatego podpowiadamy, co jest lepszym zakupem i dlaczego.

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Dermokosmetyk to z zasady połączenie kosmetyku pielęgnacyjnego, najczęściej nawilżającego lub liftingującego ze składnikiem farmaceutycznym. Ma on działać podobnie jak leki zapisywane przez dermatologa. Brzmi obiecująco? Jednak należy sobie zadać pytanie - czym są owe leki dermatologiczne? W przeważającej większości to chemiczne związki mające bardzo silny wpływ na naszą skórę, zwłaszcza tak delikatną okolice jak twarz. Tymczasem porównywalne efekty lecznicze daje używanie naturalnych kosmetyków i to bez konieczności narażania się na działanie tak wielu związków chemicznych. Korzystajmy z natury pełnymi garściami.

Kosmetyki naturalne bez SLS - jak je rozpoznać

Jedną z najbardziej szkodliwych, a jednocześnie najchętniej stosowanych przez producentów kosmetyków i dermokosmetyków jest SLS. Związek ten ma fatalny wpływ na kondycję naszej skóry - przesusza, napina, nie rzadko powoduje silne podrażnienia. Kosmetyki naturalne nie mają go w swoim składzie. Miejscem gdzie można zaopatrzyć się w każdego rodzaju kosmetyki naturalne jest sklep www.bioiq.eu. Podpowiadamy jak rozpoznać wartościowe kosmetyki o naturalnym składzie:

  • Skład skarbnicą wiedzy - w świetle obowiązującego prawa każdy produkt wprowadzony do sprzedaży, w tym również kosmetyki musi posiadać etykietę ze składem. W recepturze naturalnych kosmetyków nie znajdziemy żadnych parabenów ani konserwantów.
  • Zakupy w renomowanym sklepie - produkcja kosmetyków naturalnych jest wymagająca i często kosztowna. Potrzeba ogromnej wiedzy, by stworzyć skuteczny i w pełni naturalny kosmetyk. Stosunkowo wysokie ceny biokosmetyków sprawiły, że na rynku znajdziemy wiele fałszywych kosmetyków naturalnych. Dlatego kupujmy jedynie certyfikowane produkty w renomowanym sklepie.
  • Certyfikaty potwierdzające - najwyższej jakości kosmetyki naturalne mogą się poszczycić certyfikatami jakości, przyznawanymi przez instytucje badające naturalne kosmetyki. Zanim kupimy kosmetyk, warto więc sprawdzić czy został on przebadany, a jego skład potwierdzony certyfikatem.

Komentarze

Agata
Od dawna zwracam uwagę na składy kosmetyków, ale na markę proto-col trafiłam stosunkowo niedawno. Szczególną uwagę zwróciłam na podkład mineralny, który posiada bardzo dobry prosty i naturalny skład. Świetnie wygładza, oraz kryje, ale nie pozostawia efektu maski, nie waży się oraz nie zbiera w załamaniach. Podkład występuje w dwóch odcieniach(dove r, tuscan), każdy dopasuje coś dla siebie, jest on doskonałym produktem dla osób które zmagają się z alergią lub mają skórę bardzo wrażliwą, polecam zamawiać z tej strony jest to polski dystrybutor https://proto-col.pl/pl/p/wypiekany-podklad-mineralny-/117
Monia
Dla mojej skóry zbawieniem okazały się kosmetyki naturalne Calluna Medica. Stosuję krem głęboko nawilżający i odżywczy oraz takie same maseczki w płachcie z biocelulozy i już po miesiącu widzę efekty. Moja skóra jest odpowiednio nawilżona, nie przesusza się i co najważniejsze nie mam już problemów z jej wrażliwością. Kosmetyki dość drogie, jednak uważam że całkowicie warte swojej ceny.
Paulina
Ja polecam kosmetyki od EVE Kosmetyka Profesjonalna. Mają świetne kosmetyki - w dobrych cenach.
Kosmetyki naturalne
Nowa marka polskich kosmetyków naturalnych Calluna Medica łączy w sobie moc ekskluzywnych naturalnych składników z wiedzą z zakresu ich dobroczynnych właściwości. Wypróbuj naturalne kremy do twarzy i maseczki z biocelulozy! http://www.callunamedica.com