Kozaki ze skóry naturalnej czy z ekoskóry - które wybrać?

Modne kozaki damskieKozaki damskie to jedne z ulubionych zimowych butów wielu kobiet. Są wygodne, efektownie prezentują się na nogach oraz świetnie chronią przed zimowym chłodem. Kozaki ze skóry naturalnej to także luksusowe obuwie, którego zakup wiąże się z dość znaczącym wydatkiem. Czy warto więc zamiast skórzanych butów kupić ich odpowiednik wykonany z ekoskóry?

Skóra naturalna i jej unikalne właściwości dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych stóp

Kozaki damskie ze skóry naturalnej to efektowne i zawsze modne buty wykonane z wysokiej jakości naturalnego tworzywa. Skóra naturalna posiada wiele, bardzo cennych dla naszego zdrowia i samopoczucia właściwości.

Pierwszą z nich jest oferowanie najwyższego komfortu noszenia. Kozaki damskie ze skóry naturalnej podczas chodzenia stopniowo dopasowują się bowiem do indywidualnego kształtu stóp swojej posiadaczki stając się najwygodniejszym codziennym obuwiem, które możemy regularnie zakładać bez obaw o uczucie dyskomfortu czy pojawienie się otarć lub pęcherzy.

Oprócz tego, skóra jako materiał w pełni naturalny zapewnia naszym stopom stały dopływ powietrza. Dzięki swobodnej wymianie gazowej, jaka zachodzi na ich powierzchni, stopy nie pocą się w ciepłym zimowym obuwiu oraz zniwelowane zostaje ryzyko rozwoju szkodliwych bakterii i grzybów, które są najczęstszą przyczyną chorób stóp, w tym grzybicy. Skóra naturalna jest materiałem pięknym i przy tym bardzo trwałym. Wystarczy jedynie umiejętnie o nią dbać, aby odwdzięczyła się nam pięknym połyskiem, głębokim kolorem oraz wysoką trwałością.

Ekoskóra - czym różni się sztuczna skóra od skóry naturalnej?

Ekoskóra, z której także produkowane jest modne damskie obuwie zimowe, nie może niestety poszczycić się takimi samymi właściwościami, za które cenimy skórę naturalną. Jest to bowiem syntetyczny odpowiednik skóry, który przypomina ją jedynie z wyglądu.

Przede wszystkim, ekoskóra nie jest tworzywem przepuszczającym powietrze. Nosząc wykonane z niej obuwie musimy się więc liczyć z tym, że nasze stopy będą się w nim pociły, co wiąże się z niższym komfortem korzystania z butów oraz ryzykiem wystąpienia chorób stóp. Ekoskóra jest materiałem znacznie tańszym, stąd też buty z niej wykonane kupimy w cenie znacznie niższej niż kosztuje markowe obuwie ze skóry naturalnej. Warto jednak wiedzieć, że w parze z ich sporo niższą ceną idzie niestety także znacznie słabsza jakość wykonania oraz trwałość butów.

Obuwie z ekoskóry jest bowiem z założenia produktem przeznaczonym na jeden sezon, po upływie którego będzie się nadawało do wymiany. Ekoskóra jest stosunkowo cienka, przez co łatwo niszczeje pod wpływem wilgoci, mrozu oraz kontaktu z solą. W przypadku obuwia zimowego trudno więc liczyć na to, że kozaki z niej wykonane posłużą nam dłużej niż przez jeden sezon.

Jeśli więc najbardziej zależy nam na dobrej jakości wykonania, trwałości oraz najwyższym komforcie noszenia obuwia zimowego, zdecydowanie najlepszym wyborem będą kozaki damskie ze skóry naturalnej. Jest to bowiem obuwie przeznaczone na więcej niż jeden sezon, do którego będziemy z przyjemnością wracały w kolejnych latach.

Partnerem artykułu jest 3i firma oferująca kozaki damskie ze skóry naturalnej: https://3i-store.com/dla-niej/obuwie-damskie/kozaki-damskie.

Ocena: 5.0