Kwas laktobionowy - 5 właściwości odmładzających dla Twojej cery

Kwas laktobionowyNa polskim rynku kosmetycznym kwas laktobionowy jest stosunkowo nowy, lecz już zdążył podbić serca wielu kobiet. Specyfik ten pozyskiwany jest z naturalnie występującej laktozy i należy do  grupy hydrokwasów. Świadczy o tym fakt, że jego delikatne działanie nie podrażnia skóry i nie powoduje zaczerwienień.

1. Laktoza doskonale złuszcza naskórek

Głównym zadaniem kwasu laktobionowego jest złuszczenie naskórka poprzez oczyszczenie twarzy z martwych komórek, pozostałości po makijażu i wszelkich pyłów i kurzy, które zalegają na naszej buzi. Złuszczenie jest konieczne, by substancje aktywne mogły przeniknąć wgłąb skóry i pobudzić do budowy nowe, młode komórki.

2. Kwas laktobionowy przyspiesza produkcję kolagenu

Kolagen jest białkiem tkanki łącznej, czyli stanowi główny składnik naszej skóry. Osoby z cerą dojrzałą powinny zadbać o prawidłową produkcję kolagenu, ponieważ to właśnie przez jego ubytek powstają zmarszczki. Kwas laktobionowy skuteczne zatrzymuje kolagen w skórze oraz dba o prawidłową jego ilość. Stosowanie kwasu powoduje również, że kremy i witaminy odżywcze w nich zawarte będą lepiej przyswajały się już od pierwszego użycia.

3. Kwas likwiduje stany zapalne i zwiększa elastyczność skóry

Kwas laktobionowy przy stężeniu 4% stosowany podczas codziennej pielęgnacji jest w stanie już w ciągu 6 tygodni całkowicie lub znacznie usunąć stan zapalny na skórze. Działanie kwasu opiera się więc na regeneracji oraz przyspieszeniu gojenia się ran.

4. Skuteczny w walce z niedoskonałościami

Cera, na której dochodzi do silnych zmian trądzikowych wygląda na starszą, niż jest w rzeczywistości. Blizny i przebarwienia powodują, że twarz ma nierówny koloryt, a powstające cienie dodają lat. Kwas laktobionowy stosowany może być również do cery trądzikowej, ponieważ ze względu na swoje zdolności łagodzące likwiduje atopowe oraz łojotokowe zapalenie skóry.

5. Kwas laktobionowy nawilża skórę

Ostatnim, lecz równie istotnym działaniem kwasu jest utrzymanie odpowiedniej ilości wody w skórze, co jest niezbędne, by twarz stała się gładka i miękka w dotyku. Woda w naskórku odpowiada za prawidłowe jej nawilżenie i stanowi podstawę w pielęgnacji cery dojrzałej.

Ocena: 5.0

Komentarze