Lista kreatywnych zabawek dla 3 latka

Kreatywne zabawkiZabawki dla początkującego przedszkolaka mają nie tylko dostarczać odpowiednią rozrywkę i być tzw. zabijaczem czasu.

Można przyjąć zasadę wręcz przeciwną - najlepsze zabawki mają odpowiadać na jego ciekawość świata, być czynnikiem motywującym do pobudzania kreatywności i wyobraźni. Ponadto mogą też pomagać utrwalać albo zdobywać całkiem nowe umiejętności. Rzeczywiście można uznać, że mamy sporo wymagań odnośnie dobrych gadżetów dla 3 latka. Jeśli jednak chcemy wpływać na odpowiedni rozwój dziecka, musimy brać wszystkie te czynniki pod uwagę.

Co kupić?

Klocki, pociąg, lalki, zamki, garaże, domki dla lalek, samochody, puzzle, książki, pacynki czy układanki - przyznacie, że na sklepowych półkach piętrzą się tysiące produktów, które dedykowane są dzieciom. Jak wybrać odpowiednie zabawki? Odpowiedź jest prosta, zawsze we współpracy ze swoją pociechą.

Wiadomo, że dziecko nigdy nie powinno samodzielnie dokonywać wyborów, bo prawie zawsze postawi na zabawkę najbardziej świecącą i najgłośniej grającą. Nie o takie produkty nam jednak chodzi. Dajmy mu wybór, ale spośród zabawek doskonałej jakości, które rzeczywiście będą wpływać na jego rozwój i kreatywność. Do tego zabawki mają być bezpieczne i oczywiście odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Dobrym rozwiązaniem są zabawki z drewna - jeśli dziecko samodzielnie dokona wyboru spośród takiego asortymentu, będzie to strzał w 10.

Zabawki dobrane do wieku dziecka

To podstawa. Zabawki nie mogą być kupowane z wyprzedzeniem. Nie mogą być również przeznaczone dla młodszych, bo będą po prostu nudzić. Te kupione z wyprzedzeniem mogą okazać się nieprzydatne, bo maluch nie będzie wiedział, jak prawidłowo taką zabawkę wykorzystać.

Można nabywać zabawki uniwersalne i tutaj znowu wspomnimy o zabawkach z drewna. 3 latek sprawnie zbuduje z nich pałac, pociąg albo wielką wieżę. Klocki przydadzą się też w przyszłości, bo będą wykorzystywane do zabawy na milion sposobów.

Strońmy od gadżetów technologicznych

Uważamy, że 3 lata to zbyt mało, by dziecko posiadało własny telefon czy tablet. Oczywiście nie negujemy nowych technologii, bo będą one obecne w życiu dziecka. Chodzi tylko o to, by były udostępniane z dużym ograniczeniem. Bajka na komputerze w weekend czy edukacyjna gra raz w tygodniu to nic złego.

Pamiętajmy jednak, że takie „zabawki” bardzo uzależniają. Za chwilę okaże się, że dziecko nie zaśnie bez bajki w tablecie albo nie będzie w stanie wymyślić kreatywnej zabawy bez smartfona.

Dziecko w wieku trzech lat ma już na tyle rozwinięte zdolności motoryczne, że bez problemu można wręczyć mu zabawkę, która wymaga o niego aktywności.

Najlepsze zabawki

Zbliżają się trzecie urodziny Twojej chrześnicy? A może zostałaś zaproszona na urodzinową imprezę synka przyjaciół? Podpowiemy ci, co konkretnie kupić, by zabawka nie została rzucona w kąt, a rzeczywiście spotkała się z dużym zainteresowaniem dziecka.

Dziewczynce można kupić drewniany domek dla lalek albo pacynki z teatrzykiem. Chłopiec ucieszy się z drewnianego samolotu albo pociągu z dołączanymi wagonikami. Hitem bez względu na wiek dziecka są klocki.

Źródło: www.kabum.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Natalia
Ja kupiłam niedawno grę dla 3 latki i jest genialna! Mała ją uwielbia! Znalazłam ją na stronie dobrezabawki.co m. Nazywa się Animal Shut The Box: https://www.dobrezabawki.com/produkt/animal-shut-the-box
Mariola
Mój synek ma już 3 latka i 3 miesiące. Bawi się różnymi zabawkami, stara się klocki układać, to samochodami jeżdzi. Teraz najlepszą zabawką jaką ma jest gra magnetyczna. Moja siostra mu ją kupiła, ona zawsze szuka promocyjnych okazji w internecie i podobno tę grę kupiła ze sklepu internetowego tublu za niecałe 30 złotych. Franek lubi się nią bawić, chociaż jeszcze do końca nie rozumie jak się w to gra, ale jak Alka przychodzi to syn mówi "ciocia, oć w gle glać".