Łóżeczka turystyczne - czy warto?

Łóżeczko turystyczneŁóżeczka turystyczne to świetna alternatywa dla tych standardowych. Sprawdzają się w wielu okazjach, mogą posłużyć nie tylko jako łóżeczko, a dodatkowo zapewniają dziecku duży komfort spania, bez względu na to, gdzie się znajduje. Oto kilka informacji o łóżeczkach turystycznych, które warto wiedzieć.

Funkcjonalność

Łóżeczka turystyczne przystosowane są do podróży, a więc można je łatwo rozłożyć, często wyposażone są też w kółka. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastąpić nim łóżeczko drewniane. Zaopatrzone w dobry materac, łóżeczko to świetnie się sprawdzi w każdej sytuacji. Oprócz tego, może ono pełnić funkcję kojca, a to oznacza oszczędności. Większość modeli wyposażona jest w moskitierę, zapewniającą stały dostęp powietrza do łóżeczka i chroniącą dziecko przed owadami. Dlatego łóżeczko turystyczne sprawdza się również na dworze.

Akcesoria

Łóżeczka turystyczne wyposażone są w wiele dodatkowych akcesoriów, które znacznie ułatwiają podróż. Co może posiadać łóżeczko?

Przede wszystkim materac, który jest wygodny, dobrej jakości i przystosowany do potrzeb dziecka. Warto wybierać takie modele łóżeczek, które owy posiadają. Będzie on idealnie dopasowany do samego łóżeczka.

Dobrym pomysłem jest również zakup łóżeczka z przewijakiem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nie musimy martwić się o zakup wielu różnych akcesoriów w podróż. Niektóre z modeli posiadają również kołyskę, którą montuje się u nóżek łóżeczka. W ten sposób bez problemu uśpimy naszego malucha.

Ograniczenia wiekowe

Dużym plusem tych łóżeczek jest fakt, że nie mają żadnych ograniczeń wiekowych - można z nich korzystać już od pierwszych dni dziecka. Niektóre modele umożliwiają podwieszenie materaca, co sprawia, że rodzic ma pełen dostęp do malucha i nie musi nadwyrężać kręgosłupa. Łóżeczka turystyczne mają ograniczenia do ilości kilogramów, także należy o tym pamiętać przy zakupie.

W podróży

Łóżeczka turystyczne naturalnie są przystosowane do podróży, właśnie dlatego łatwo się składają, zazwyczaj ich waga jest niewielka, nie zajmują sporo miejsca i świetnie służą dziecku zarówno w nocy jak i podczas dnia. Wykonane są w dobrych materiałów, posiadają kółka, a ich krawędzie są zabezpieczone w odpowiedni sposób, tak że nasze dziecko jest bezpieczne.

Jakie wybrać?

Jeśli szukamy funkcjonalnego łóżeczka turystycznego, dobrą propozycją jest Łóżeczko turystyczne Overnight marki Fjessa, dostępne w sklepie Dwa Michały. Zawiera ono zabezpieczenie przed przypadkowym złożeniem lub rozłożeniem, funkcję podwieszanego materaca dla niemowlaków, materac, posiada dwa boki z siateczką przepuszczającą powietrze i zapewniającą ciągłą wentylację wewnątrz łóżeczka, a także torbę ochronno-transportową. Jest to odpowiedź dla wszystkich rodziców szukających kompleksowych rozwiązań i najwyższej jakości.

Łóżeczko turystyczne

Źródło: Dwa Michały, Łóżeczko turystyczne Overnight Black

Łóżeczka turystyczne świetnie sprawdzają się w wielu przestrzeniach, dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, stanowią dobrą alternatywę dla łóżeczek standardowych i są niezastąpionym przyjacielem wielu rodziców. Może okaże się także i twoim?

Komentarze