Magnez - remedium na zszargane nerwy. Jak i kiedy zażywać?

OrzechyCzy ostatnimi czasy zacząłeś dostrzegać znaczące pogorszenie swego samopoczucia? Do tej pory spałeś jak suseł, a teraz miewasz kłopoty z zaśnięciem? Cierpisz na notoryczne skurcze mięśniowe, które łapią Cię w najmniej spodziewanym momencie, paraliżując swobodę poruszania? Nawet mało istotny drobiazg jest w stanie wybić Cię z rytmu? Prawdopodobnie Twój organizm ma niedobory kluczowego elementu potrzebnego do jego prawidłowego funkcjonowania, tj. magnezu.

Krótkie wyjaśnienie

Stan przewlekłego braku właściwej ilości magnezu określany jest terminem hipomagnezemia. Jego objawy są często mylone z wieloma poważnymi dolegliwościami chorobowymi, a to tylko powinno uświadomić pacjentów zmagających się z hipomagnezemią, że symptomów tych nie wolno lekceważyć. Kłopoty z utrzymaniem równowagi, ospałość, zmienność nastroju, a nawet depresja, chroniczne zmęczenie, drganie powiek, bóle mięśniowo-stawowe - to chyba wystarczające sygnały alarmowe, jakich zbagatelizowanie może pociągnąć za sobą naprawdę nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Magnez jest organizmowi ludzkiemu potrzebny jak tlen do oddychania. To dzięki niemu realne są podstawowe procesy życiowe, stabilizacja układu nerwowego, bezproblemowe koncentrowanie się i należyte działanie szarych komórek naszego mózgu. Magnez warto zatem dostarczać nie tylko w codziennej diecie, ale również w postaci certyfikowanych suplementów jak magnez Swanson, który dostępny jest chociażby online w sklepie internetowym Witaminy Swanson. Pamiętajmy, że to właśnie charakteryzowany tu składnik uczestniczy aktywnie w przemianie białek, tłuszczów, węglowodanów. Co więcej, jest to budulec tkanek oraz komórek, a dodatkowo złoty środek na zszargane nerwy. Redukuje nadpobudliwość, uspokaja i wycisza. Jest doskonały dla osób intensywnie pracujących intelektualnie, ale i tych, którzy poświęcają dużo czasu na aktywność fizyczną, dlatego w przypadku obu wspomnianych grup suplementacja typu magnez Swanson, która posiada zbilansowaną dawkę omawianego pierwiastka jak najbardziej okaże się przydatna.

Ciekawy eksperyment

W ramach badania, sprawdzono poziom umieralności na zawał serca mieszkańców miejscowości, w których woda pitna odznacza się dużą ilością magnezu, a więc w praktyce - jest twardawa. Podobne testy zrealizowano także w rejonach z wodą miękką. Wszystko to po to, aby móc jasno określić jaki jest rzeczywisty wpływ magnezu na właściwą pracę układu naczyniowo-sercowego. Wnioski z eksperymentu nie pozostawiają jednak cienia wątpliwości. Pewnym jest, że twardsza woda o wiele korzystniej wpływa na działanie mięśnia sercowego, a w konsekwencji znacząco mniejsze jest ryzyko zachorowania na choroby krążeniowe i jednocześnie maleje zagrożenie związane z wystąpieniem ataku serca. Badania potwierdziły, że śmiertelność ze względu na zawał u mieszkańców obszarów z wodą o większej zawartości magnezu redukowana jest niemal o 20 procent! Mimo, że twarda woda negatywnie wpływa na nerki, o czym powszechnie wiadomo, akurat na system naczyniowo-sercowy działa doskonale. Wszystko to za sprawą magnezu, który nie tylko zapobiega rozwojowi rozmaitych chorób, ale też skutecznie je zwalcza, aktywnie biorąc udział w procesie ich leczenia.

Ocena: 5.0