Maski do ciała - jak stosować i co warto o nich wiedzieć?

Emulsja do ciałaJeszcze kilka lat temu maski do ciała były traktowane jako odrębny i indywidualny zabieg. Aktualnie te kosmetyki są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji. Co więcej, w wielu salonach odnowy jest to podstawowy zabieg na ciało. Tego typu preparaty peelingujące, nawilżające oraz ujędrniające są bardzo popularne nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Wiele pań korzysta z nich także w domowym zaciszu. Jak stosować maski do ciała?

Maska do ciała - podstawowe informacje

Jak już wcześniej wspomniano, maski do ciała nadal wielu osobom kojarzą się wyłącznie z zabiegami gabinetowymi. Jaki jest ich główny cel działania? Przede wszystkim oczyszczenie skóry, poprawa jej jędrności, redukcja cellulitu, nawilżenie oraz zapewnienie relaksu i odprężenia. Okazuje się bowiem, że wystarczy starannie dobrać maseczkę, aby uzyskać jak najwięcej korzyści dla swojej skóry. Stosowanie tego typu produktów w domowym SPA staje się coraz bardziej popularne.

Dlaczego warto stosować maski do ciała?

Można wymienić co najmniej kilka powodów, dla których warto stosować maski do ciała. Jednak zawsze należy mieć na uwadze fakt, że warto dopasować konkretny produkt do potrzeb oraz wymagań skóry. Wyłącznie wtedy mamy pewność, że regularne stosowanie preparatów:

 • poprawi jędrność skóry,
 • przyczyni się do wyszczuplenia ciała,
 • nawilży suchą i szorstką skórę,
 • dostarczy odpowiednich składników odżywczych,
 • pomoże w redukcji cellulitu,
 • oczyści skórę z zaskórników,
 • złagodzi wszelkie podrażnienia,
 • zapewni relaks i odprężenie.

Emulsja do ciała

Systematyczne stosowanie masek do ciała sprawia, że skóra jest odprężona i wypoczęta, a co najważniejsze jej kondycja i wygląd ulega znacznej poprawie. W niektórych przypadkach ten produkt jest uzupełnieniem całego cyklu zabiegów na ciało lub jednym z jego elementów.

Jak i kiedy korzystać z tego zabiegu kosmetycznego?

Jeśli chcemy wykonywać w domu zabiegi z wykorzystaniem maski do ciała, musimy pamiętać o tym, aby stosować je regularnie, ale niezbyt często. Jest to związane przede wszystkim z tym, że są to kosmetyki, które w swoim składzie posiadają wiele składników aktywnych.

Jak nakładać maskę do ciała? Zazwyczaj cały proces polega na nakładaniu kosmetyku czystą dłonią lub specjalnym pędzelkiem. W przypadku produktów do twarzy należy omijać okolice oczu oraz ust. Po rozprowadzeniu produktu należy poczekać od 10-20 minut, a następnie usunąć maskę, chyba, że producent zaleca inaczej.

Kiedy najlepiej stosować maski do ciała? Wieczorem. To właśnie wtedy skóra jest przygotowana do regeneracji. Najpierw należy jednak odpowiednio przygotować skórę - niezbędne jest dokładne umycie ciała. Po nałożeniu preparatu warto owinąć konkretne miejsce folią. Okazuje się bowiem, że pod wpływem ciepła właściwości kosmetyku są lepiej wchłaniane. Co więcej, efekty są widoczne od razu, skóra jest bowiem wyraźnie wygładzona i ujędrniona.

Najpopularniejsze rodzaje masek do ciała

Większość kosmetyków dostępnych na rynku ma różne formuły i określone działanie. Podobnie jest także w przypadku masek do ciała. Największą popularnością wśród pań cieszą się jednak miękkie maski, które nie zasychają na skórze i należy pozostawić je do całkowitego wchłonięcia lub po prostu zmyć wodą. Te kosmetyki, ze względu na działanie dzielimy na:

 • maseczki ujędrniające,
 • maseczki oczyszczające,
 • maseczki antycellulitowe,
 • maseczki regenerujące,
 • maseczki nawilżająco - odżywiające,
 • maseczki tonizująco - wyciszające,
 • maseczki relaksująco - odprężające.

Po przeczytaniu tego artykułu chyba nie trzeba już nikogo przekonywać do stosowania maseczek do ciała. Te wyjątkowe kosmetyki to skuteczny sposób na odżywienie, nawilżenie i regenerację naskórka.

Komentarze