Medycyna estetyczna

Medycyna estetycznaTroska o higienę należy do obowiązków nas wszystkich. Dzięki właściwej dbałości o siebie możemy także poczuć się lepiej oraz mamy większą motywację do codziennych działań. Również nasz własny wygląd stanowi element, który wpływa na samopoczucie i postrzeganie nas jako atrakcyjnym.

Medycyna estetyczna jako odpowiedź na zwalczenie niedoskonałości

Postęp technologiczny i coraz szerszy rynek usług spowodował, że możemy też polepszać swój wygląd zewnętrzny. Zajmują się tym specjaliści z działu zwanego medycyną estetyczną. W tym przypadku są wykorzystywane głównie działania zapobiegawcze dotyczące głównie skóry w różnych częściach ciała. Lekarze, którzy zajmują się profilaktyką oraz wykonują zabiegi, muszą posiadać specjalne uprawnienia. Mimo że protoplastów medycyny estetycznej można szukać już w starożytnym Egipcie, to oficjalnie jako medycyna estetyczna działa na szerszą skalę od lat 70. XX wieku.

Problemy pacjentów

Pacjenci potrzebujący zabiegu i upiększenia radzą sobie z wieloma różnymi problemami. Należą do nich zmarszczki, brodawki, bruzdy, łysienie, trądzik, otyłość, cellulit, nadmierne pocenie się, starzenie się skóry. Na zmarszczki można wpłynąć na wiele sposobów. Nie tylko ich usuwanie, ale i wypełnianie daje pozytywne skutki. Ten ostatni proces odbywa się przy użyciu specyficznych preparatów. Najczęściej jest nim kwas hialuronowy - wraz ze starzeniem się brakuje go skórze, dlatego jest to okazja, żeby go uzupełnić. Odbywa się to np. za sprawą liftingu wolumetrycznego, który umożliwia zachować skórze naturalność oraz podnieść tkanki, które odpowiadają za wypełnienie obszarów. Poprawia on wszelkie ubytki, które pojawiają się m.in. w kącikach warg. Kwas hialuronowy jest skuteczny także w celu modelowania i wypełniania ust - jest to bardzo przydatny zabieg zwłaszcza dla kobiet. Wydatne usta znacząco wpływają na zwiększenie atrakcyjności. Jeśli chodzi zaś o usuwanie zmarszczek, to w tym celu stosuje się głównie botoks, który oddziałuje na mięśnie otaczające gruczoły potowe i blokuje impulsy nerwowe pobudzające do pracy. Również nadmierna potliwość jest elementem, który spędza sen z powiek wielu osób. Tutaj także botoks jest środkiem stosowanym powszechnie w medycynie estetycznej.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości gabinet medycyny estetycznej?

Gabinety medycyny estetycznej można znaleźć obecnie w całej Polsce. Warto rozejrzeć się więc za odpowiednią kliniką znajdującą się w niewielkiej odległości od miejsca, w którym mieszkamy. Wiele miejscówek ma stronę internetową, na której przedstawiona jest oferta dotycząca wszystkich zabiegów przeprowadzanych w klinice. W Warszawie jednym z takich miejsc jest Studio Elix. Klient może tam skorzystać z innowacyjnego sprzętu oraz doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. W ofercie jest nie tylko usuwanie zmarszczek, czy leczenie nadpotliwości, ale także modelowanie kształtu ust, mezoterapia igłowa, czy różnego rodzaju peelingi. Warto zorientować się, jaką cenę mają poszczególne usługi, gdyż zabiegi nie należą do najtańszych.

Komentarze