Mydła naturalne - dlaczego warto włączyć je do codziennej pielęgnacji?

Mydło naturalneMydła naturalne zyskują obecnie coraz większą popularność. Wynika ona z jednej strony z rosnącej świadomości dotyczącej szkodliwych dla skóry składników, które dodawane są do wielu produktów drogeryjnych. Z drugiej - do wzrostu zainteresowania przyczynia się coraz bardziej zróżnicowana oferta mydeł naturalnych.

Jak powstaje naturalne mydło?

Mydło jest uznawane przez nas za jeden z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Przez ostatnie lata mydła były wypierane z rynku przez żele do mycia, płyny do kąpieli, różnego rodzaju pianki. Dzisiaj jednak obserwować można trend przeciwny: zarówno w pielęgnacji dłoni, twarzy, jak i całego ciała coraz więcej osób stawia właśnie na mydło i to mydło naturalne.

Mydła naturalne są znacznie bardziej bezpieczne dla skóry niż innego rodzaju kosmetyki do mycia. Trzeba jednak pamiętać, że mydło powstaje w wyniku saponifikacji, czyli zmydlania kwasów tłuszczowych. W tym procesie łączy się tłuszcz z mieszaniną wodorotlenku sodu lub potasu i wody. W ten sposób powstaje gliceryna i mydło. W przypadku produkcji seryjnej gliceryna często jest usuwana. To sprawia, że mydła tego typu mogą powodować przesuszenie skóry. Dlatego tak ważny jest umiejętny wybór mydła naturalnego. Nie we wszystkich produktach gliceryna jest usuwana. Wiele produktów jest wzbogacanych dodatkowymi składnikami, takimi jak:

  • lanolina,
  • pomarańcza,
  • rozmaryn,
  • aktywny węgiel,
  • olej rycynowy,
  • lawenda,
  • sól himalajska,
  • mięta.

Niektóre - tak jak na przykład to z dodatkiem oleju rycynowego - są dedykowane przede wszystkim do mycia włosów. Inne można stosować do twarzy. Jeszcze inne produkowane są z myślą o pielęgnacji całego ciała.

Sprawdź ofertę mydeł naturalnych -> https://4szpaki.pl/mydla-naturalne.

Jakie zalety mają mydła naturalne?

Rozważając zakup mydła naturalnego, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych plusów takiej decyzji. Przede wszystkim są to produkty bardzo ekonomiczne i wydajne. Sprawdzają się zarówno w domu singla, jak i dużej rodziny. Wystarczają na zdecydowanie dłużej niż popularne żele do mycia. Są bardzo praktyczne w zastosowaniu. Do tego - co dzisiaj przekonuje naprawdę wiele osób - są bezpieczne dla środowiska. Ich produkcja, jak i korzystanie z nich nie przyczynia się do generowania zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Przede wszystkim jednak mydła naturalne są po prostu zdrowe dla skóry. Wykorzystanie w nich jedynie naturalnych składników niweluje właściwie ryzyko pojawienia się podrażnień skóry czy reakcji alergicznych, za które odpowiedzialne są bardzo często chemiczne "dodatki" pojawiające się w składzie produktów drogeryjnych. Produkcja na bazie naturalnych, silnie skoncentrowanych składników przekłada się także na skuteczność pielęgnacji z wykorzystaniem tego typu mydła. Pozwala ono bardzo dokładnie oczyścić skórę, a jednocześnie - na przykład dzięki dodatkowi lanoliny - jest wyjątkowo delikatne nawet dla skóry wrażliwej i skłonnej do pojawiania się podrażnień. Można oczywiście mydłom naturalnym zarzucać, że mniej się pienią i mają słabszy zapach od tych tradycyjnych, natomiast warto zdawać sobie sprawę, że to wynik braku nie zawsze dobrych dla naszej skóry składników.

Komentarze