Na co stawiają producenci oświetleniowi w 2019 roku?

Producenci oświetleniaPrzyglądając się aktualnym trendom, jakie panują na rynku oświetleniowym, nie trudno zauważyć, że największą popularnością tej jesieni będą się cieszyć punktowe źródła sztucznego światła - kinkiety, instalacje typu Spot, lampy stojące stylizowane na proste reflektory, jak również lampy punktowe na szynoprzewodach.

Dominującym podejściem designerskim jest prostota, brak zbędnej komplikacji kształtów, nieraz wręcz ascetyczny minimalizm. Dominują najprostsze kształty geometryczne, a jedynym urozmaiceniem bywa dynamizujące zagięcie - imitujące nieco ruch klosza. Oszczędne operowanie formą ma niewątpliwie coraz większą grupę miłośników w naszym kraju, podobnie zresztą, jak ma to miejsce w innych częściach Europy.

Przemysłowe inspiracje - trendy w oświetleniu 2019

Daje się zauważyć wyraźne nawiązywanie do stylizacji, które pierwotnie będą kojarzyć się raczej z przestrzeniami użyteczności publicznej lub halami magazynowymi. Lampy, umieszczone w prostych, surowych oprawach, często nawiązujących do kraty ochronnej. Taki wybór dobrze sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych.

Oświetlenie

Romantyczny styl i rustykalne inspiracje zdecydowanie odeszły tego roku do lamusa. Obecnie na topie są proste, często chromowane rozwiązania. Duże, nieco barokowe żyrandole, które zalewają światłem większą przestrzeń - to przeszłość. Często można także natknąć się na wykończenia w czerni lub bieli. Nietrudno to zrozumieć - w końcu to najbardziej uniwersalne z barw, które najłatwiej skomponować z dowolnym stylem wnętrza. Szczególnie warto wspomnieć tutaj o firmie Shilo, której produkty znajdziemy w sklepie eLampy. Lampy tej marki są powszechnie znane z drobiazgowego i niezwykle starannego wykończenia, najczęściej właśnie w prostej kolorystyce.

Producenci oświetleniowi idą z duchem czasu

Natomiast, jeżeli chodzi o lampy, przeznaczone do stawiania na biurkach, mające głównie stanowić ergonomiczne źródło zdrowego dla oczu światła - na które w mniejszym stopniu patrzymy pod kątem designu - daje się zauważyć ogromny rozwój. Gdy weźmiemy pod uwagę konstrukcję lampek, które świeciły na biurkach jeszcze kilkanaście lat temu, budzimy się w całkiem nowym świecie.

Standardem jest obecnie możliwość swobodnego decydowania o temperaturze barwowej - możemy samodzielnie, płynnie przełączać się między światłem o cieplejszej barwie a tym chłodniejszym. Wedle własnego uznania decydujemy też o poziomie natężenia światła, jakie emituje żarówka.

Skutkuje to tym, że nawet surowo i maksymalnie oszczędnie zaprojektowana lampa kreślarska może stać się źródłem ciepłego w barwie oświetlenia i służyć w mniej oficjalnych okolicznościach, gdy zależy nam na stworzeniu przytulnej atmosfery. Tego typu rozwiązania są szczególnie cenne wszędzie tam, gdzie mamy mały metraż do dyspozycji - czyli głównie w kawalerkach.

Umiejętne zaaranżowanie swojej przestrzeni mieszkalnej to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Dużą pomocą w tym zadaniu może być przede wszystkim staranne zbadanie, jakie możliwości stwarza aktualnie rynek oświetleniowy. Producenci oświetleniowi prześcigają się w coraz bardziej pomysłowych oraz inteligentnych - czyli wykorzystujących nowatorskie oprogramowanie - rozwiązaniach.

Oferta, z jaką wychodzą jest na tyle szeroka, że dosłownie każdy będzie mógł znaleźć coś w swoim guście.

Komentarze